Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kritérium: Prezident by měl být připraven obětovat život

Většina žijících generací by měla mít odpověď na osudovou otázku v krvi. Pět uchazečů o post hlavy státu však bylo zaskočeno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Miláno Z Děčína

Autor je IN dneška - HOBIT?
Panu B.J.Studýnkovi!Nezlobte se,ale takovýto dotaz klidně.Jen ho však položit,vy si z toho uděláte úsudek a už mezi třetí osoby nepouštět!Proč?Je 21.století.O světě nebudu hovořit,ale lehce o nás,České republice.Řekněte "JEDEN" rozumný a pochopitelný důvod,proč něco,tak "PŘEDPOTOPNÍHO" uskutečnit?Jako GESTO-rozhodnutí???Lékaři se snaží zachránit každý jeden život,ale obětovat se pro vydobitou dnešní situaci,která se dá hodnotit jako "KONEC SVĚTA" či tak přirovnat,je maximální nesmysl,neodpovědnost a hloupost!!!Toď vše!
0/0
15.12.2012 12:35
Foto

Bohumil J. Studýnka

Dobrý den. Jistě, v 21.století se státníkova/občanova ...
... statečnost a postoj k odpovědnosti ke státu a vlasti projevuje  zejména  jinými a dobově přiměřenými formami. Stále však jde vlastně o totéž.  Viz   zde v diskuzi oprávněně zmiňovaný František Kriegel s jednoznačným, věcným   a faktickým  odmítnutím podpisu tzv. Moskevského protokolu v srpnu 1968.V té kandidátské diskuzi    šlo o projevení chápání  a uvědomnění si právě  této otázky   dnes  a pro  21. století. Nedopadlo a nezaznělo  to  v odpovědích  ale moc přesvědčivě. Díky za přispění do diskuze.BJS
0/0
17.12.2012 10:16