25. května 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

306 mrtvých. John Wick už zabil téměř tolik padouchů jako James Bond za celou kariéru

John Wick (Keanu Reeves) ve skladu zbraní. Snímek John Wick 3 (2019). Režie:... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy John Wick (Keanu Reeves) ve skladu zbraní. Snímek John Wick 3 (2019). Režie:... | foto: LIONSGATE

NEW YORK John Wick (Keanu Reeves) je akční stroj na zabíjení. Počtem zabitých za své dosavadní tři filmy se může směle rovnat těm největším filmovým zabijákům. Překonal dokonce i počet obětí hned dvou hororových legend.

Říkají mu Baba Jaga - poslední věc, kterou vidí muž před svou smrtí. Charismatický zabiják John Wick své přezdívce více než dostává. Ve třech zatím natočených filmech (třetí díl právě řádí v kinech) Wick zabil vlastní rukou 306 padouchů z řad gangsterů, pašeráků i nájemných zabijáků. 

Sofia (Halle Berryová) a její věrní psi. Snímek John Wick 3 (2019). Režie: Chad...
Sofia (Halle Berryová) je zkušená ostrostřelkyně. Snímek John Wick 3 (2019)....

Na první film vychází 84 mrtvol, druhý díl vede se 128 mrtvými a nový třetí díl přidává 94. Server Bloody Disgusting uvádí, že třetím filmem překonal John Wick celkový počet zabitých hned dvou hororových legend - Michaela Myerse (Halloween) a Jasona Voorheese (Pátek třináctého). Zabijácké duo se ve dvaceti třech filmech postaralo dohromady „jen“ o 297 mrtvol. 

Na Jamese Bonda, proslulého britského tajného agenta, Wickovi stále nějaký ten průstřel padouchem chybí. James Bond totiž zatím ve všech dvaceti čtyřech filmech vlastnoručně zabil 354 lidí. Nejvíce jich bylo ve filmu Zlaté oko (1954), kdy agent 007 odpraví 47 nepřátel. Nejméně naopak ve snímku Muž se zlatou zbraní (1974), kde Bondovou rukou zemře jeden jediný.

Dalším velmi výkonným zabijákem je John Rambo (Sylvester Stallone) s 506 zářezy na pažbě ve čtyřech filmech. Rekordmanem byl v tomto ohledu čtvrtý díl Rambo: Do pekla a zpět (2008), kde svalovec sprovodí ze světa neuvěřitelných 236 lidí, téměř polovinu z celkového počtu ve filmu se vyskytujících postav. 

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.