19. dubna 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Adam a Steve. Divadlo kritizováno za homosexuální verzi Starého zákona

Inscenace The Most Fabulous Story Ever Told. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inscenace The Most Fabulous Story Ever Told. | foto: Out Front Theater

ATLANTA Divadlo v Atlantě se dostalo do křížku s konzervativními křesťany kvůli hře The Most Fabulous Story Ever Told (Nejlepší příběh všech dob). Ta pojímá děj Starého zákona z homosexuální perspektivy. Křesťané již sbírají podpisy na petici za její úplné zakázání.

Komediální hra The Most Fabulous Story Ever Told dramatika Paula Rudnicka měla premiéru na Broadwayi v roce 1998. Za tu dobu byla zařazena do repertoáru mnoha spolků, ale snad nikdy nevzbudila takové negativní ohlasy. Vypráví příběh Starého zákonu očina homosexuálního páru Adama a Stevea (slovní hříčka na anglickou výslovnost Adama a Evy) a lesbiček Jane s Mabel.

Divadelní spolek Out Front Theatre plánuje hru uvádět v atlantském divadle po tři týdny od 27. dubna. Již o měsíc předtím začaly spolku chodit naštvané zprávy a telefonáty. „Tou dobou jsme měli konkurz na role. Tuším, že to bylo pondělí. V neděle byli lidé v kostele a právě v to pondělí to odstartovalo,“ sdělil pro New York Times Paul Conroy, umělecký ředitel divadla.

Inscenace The Most Fabulous Story Ever Told.
Inscenace The Most Fabulous Story Ever Told.

Hlavním hybatelem protestů je křesťanská skupina ANF (America Needs Fatima), která založila online petici za zakázání hry. Ta má v současné chvíli přes 43 tisíc podpisů. Cílem ANF je získat jich 45 tisíc. Skupině vadí hlavně to, že je ve hře Panna Marie zobrazena jako lesbička. Není to první akce ANF - v roce 2006 skupině vadilo zobrazení křesťanů ve filmu Šifra mistra Leonarda.

„Nechám tu hru mluvit za sebe. Nevím proč bychom měli ANF odpovídat, protože oni stejně nezmění názor ať řekneme cokoliv. Tihle lidé mají jasno ještě dříve, než to začne,“ dodává Conroy.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!