31. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Affleck režíruje Afflecka. Bratři budou točit film o válce v Afghánistánu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Herec Casey Affleck na festivalu v Karlových Varech.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Casey Affleck na festivalu v Karlových Varech. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Ben Affleck usedne do režisérského křesla filmu Red Platoon, který pojednává o klíčové bitvě o Kamdesh z roku 2009. Hlavní roli si zahraje jeho bratr, čerstvý držitel Oscara Casey Affleck. Půjde o jejich druhou velkou sourozeneckou spolupráci.

Američan Clinton „Clint“ Romesha sloužil jako seržant čtvrté pěší divize ve válce v Afghánistánu. Když se jeho rota 3. řijna 2009 nacházela poblíž vesnice Kamdesh, netušil, že bude aktérem jednoho z nejkrvavějších střetů války. 60 amerických vojáků obklíčilo více než 300 příslušníků Tálibánu. V přestřelce padlo 8 Američanů (27 bylo zraněno) a na druhé straně 150 povstalců. Romesha v roce 2013 obdržel Medaili cti za odvahu v bitvě o Kamdesh. Podle výsledné zprávy totiž sjednotil spolubojovníky a následně vedl protiútok.

Romesha o svých zážitcích v roce 2016 vydal knihu Rudá četa (Red Platoon). Ta se záhy stala americkým bestsellerem a práva na zfilmování získala společnost Sony (Columbia-Tristar Pictures). Sony oslovila Bena Afflecka který nabídku přijal a do hlavní role seržanta Romeshy plánuje obsadit svého bratra Caseyho. Informaci o tom přinesl magazín The Tracking Board. Film tak bude druhou velkou spoluprácí bratrů Affleckových po snímku Sbohem, Baby z roku 2007.

Casey Affleck, mladší a diskutabilně méně slavný z obou bratrů, rozhodně není žádným filmovým nováčkem. Zahrál si ve všech Dannyho parťácích, Interstellaru nebo Dobrém Willu Huntingovi. Největší úspěch ale zaznamenal ve snímku Místo u moře z loňského roku, za který obdržel Oscara pro herce v hlavní roli.

Casey Affleck má Oscara v kategorii nejlepší herec roku.
Cenu BAFTA pro nejlepší film dostal Affleckův snímek Argo
  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj