7. června 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Album Sgt. Pepper‘s se i po padesáti letech dostalo na vrchol hitparády

Beatles Sgt. Pepper's | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beatles Sgt. Pepper's | foto: Reprofoto

Reedice slavného „Seržanta Pepře“, která vyšla k padesátiletému výročí, se za týden dostala na třetí místo nejstahovanějších alb prestižní americké hitparády Billboard 200. V žebříčcích prodejnosti fyzické verze CD je dokonce na místě prvním. Beatlemanie ještě neskončila.

digitální verze stereo remixu alba Sgt. Pepper ́s Lonely Hearts Club od kapely Beatles se za týden prodalo v USA 75 tisíc kusů (pomocí streamovacích služeb). To ho rázem katapultovalo na pozici třetí nejprodávanější nahrávky hned za nové desky rappeů Brysona Tillera a Kendricka Lamarra. Fyzické kopie alba se v kamenných obchodech a na internetu prodalo přes 71 tisíc kusů, což je víc, než kterékoliv jiného v daný týden.

Beatles. Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band.
Plakát posledního koncertu The Beatles, San Francisco, Candlestick Park, 29....

I tak to ale působí jako kapka v moři, protože podle Billboardu se od uvedení alba v roce 1967 do roku 1991 prodalo v Americe 4,89 milionů kusů. Tak vysoké číslo bylo ale zapříčiněno hlavně neexistencí streamovacích služeb a internetu.

Album Sgt. Pepper ́s Lonely Hearts Club vyšlo 1. června 1967. Hned druhý den se v Americe dostalo na první místo žebříčku prodejnosti, kde se udrželo patnáct týdnů. V Top 200 Billboardu se udrželo 175 týdnů, déle než tři roky.

Najdete na Lidovky.cz