24. července 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Aquaman a Shazam přicházejí. Chystá se dvojitá filmová nálož od DC

Jason Momoa jako Aquaman. Snímek Aquaman (2018). Režie: James Wan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jason Momoa jako Aquaman. Snímek Aquaman (2018). Režie: James Wan. | foto: DC

Komiksový gigant DC na festivalu Comic-Con v americkém San Diegu představil dva plánované superhrdinské filmy. Aquaman bude působivou akční podívanou v hlubinách oceánu. Shazam je zase velmi odlehčený příběh z teenagerského života, který, alespoň humorem, připomene marvelovského Deadpoola. O oba filmy se překvapivě zaslouží režiséři hororových filmů.

Aquaman

Arthur Curry (Jason Momoa) zjistí, že je Aquaman, král Atlantidy. Superhrdina, člen Ligy spravedlnosti, měl ale poněkud komplikovaný zrod. Curry je totiž zpočátku ve své funkci naprosto bezradný a nepomůže tomu ani fakt, že je jeho království ohroženo velmi nebezpečným nepřítelem. Aquamanův nevlastní bratr Orm totiž plánuje uzmout vládu pro sebe a zničit všechny suchozemce.

Jason Momoa jako Aquaman. Snímek Aquaman (2018). Režie: James Wan.
Snímek Liga spravedlnosti (2017).

Ve hvězdně obsazeném snímku se diváci mohou těšit také na Nicole Kidmanovou, Dolpha Lundgrena, Willema Dafoea a Amber Heardovou. Do režisérského křesla usedl James Wan. Ten je znám spíše jako režisér a scenárista hororů. Mezi jeho díla patří Saw: Hra o přežití (2004), Insidious (2010) nebo V zajetí démonů (2013).

Shazam!

Billy Batson (Asher Angel) je naprosto normální chlapec, kterého trápí špatné známky ve škole a první lásky. Po náhodném setkání s prastarým čarodějem se ale dokáže pomocí magického slova Shazam! proměnit ve stejnojmenného superhrdinu (Zachary Levy). Shazam je bytost dost možná ještě mocnější, než je samotný Superman. Problém je ale to, že Billy je přece jen malý chlapec a rozhodně ještě netuší, jak s takovou mocí zacházet. Jenže tím největším hrdinou se člověk nestává, ale rodí...

Snímek Shazam! svým ztřeštěným humorem dává připomenout marvelovského Deadpoola. Snímek bude velmi odlehčenou komiksovou podívanou, kterou má pod taktovkou režisér David F. Sandberg. Také Sandberg, původem Švéd, se do filmového povědomí zapsal spíše jako režisér hororů. Mezi jeho snímky patří Zhasni a zemřeš (2016) a Annabelle 2: Zrození zla (2017). Je ale poměrně patrné, že většina peněz šla do výpravného Aquamana. V Shazamovi se tak objeví eskému divákovi spíše neznámí herci. Výjimkou je Mark Strong (Kingsman, Hvězdný prach) v roli hlavního padoucha Thaddea.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz