25. ledna 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Aristokracie, pouta a bičíky? Autorka Padesáti odstínů představí vlastní Popelku

Obal knihy Pán (The Mister) od E. L. Jamesové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obal knihy Pán (The Mister) od E. L. Jamesové. | foto: Arrow Books

Britská spisovatelka E. L. Jamesová, kterou proslavila erotická sága Padesáti odstínů, v dubnu vydá svou novou knihu nazvanou Pán (The Mister). Ta bude vyprávět o zakázané lásce aristokrata a chudé dívky. Jamesová chtěla, podle svých vlastních slov, napsat Popelku pro 21. století. Kniha vyjde v anglickém originále 16. dubna.

Maxim Trevelyan je mladý Angličan z dobré rodiny. Alessia Demachiová je chudá slečna, která si s sebou navíc nese děsivou minulost. Vášnivé vzplanutí těchto dvou lidí z odlišných sociálních vrstev je ústředním motivem románu Pán. „Maxim a Alessia mě vzali na fascinující cestu a já doufám, že i čtenáři budou uneseni tímto dobrodružným a smyslným příběhem, tak, jako jsem byla já, když jsem ho psala. Doufám, že si je čtenáři zamilují,“ vyjádřila se ke knize Jamesová. Zatím ale není jasné, jestli se i v této knize zaměří autorka přímo na erotiku.

Padesát odstínů temnoty.
Způsobila erotická kniha Padesát odstínů šedi sexuální revoluci?


Selina Walkerová z nakladatelství Arrow o knize uvádí, že je je kniha „unikátním a velmi speciálním románem - vášnivým, romantickým a plným napětí.“ E. L. Jamesovou označila za vynikající vyprávěčku.

E. L. Jamesová se proslavila hlavně knižní trilogií Padesát odstínů, na kterou navázala ještě dvěma romány z jiné perspektivy. Erotický příběh podnikatele Christiana Greye a mladičké Anastasie Steelové vznikal původně jako fanfikce (fanouškovská povídka, pozn. aut.) na knižní romantickou ságu Stmívání. Ústředním motivem knih byla tvrdá erotika ve stylu bondáž a sado-maso. Tyto praktiky se díky oblíbenosti knih (prodáno více než 150 milionů kusů celosvětově) dostaly do obecného povědomí a začalo se o nich hovořit v širších souvislostech . Sága E. L. Jamesové tak dala vzniknout svébytnému literárnímu žánru plnému napodobenin.

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.