12. dubna 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

AUDIO: Poslechněte si, jak kapela Dalekko na druhém albu nahlíží do budoucnosti

dalekko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy dalekko | foto: Tomáš Vodňanský

Pražská indierocková kapela Dalekko vydává 13. dubna druhé album s názvem Hudba budoucnosti. Album vychází pod značkou Tranzistor tři roky od vydání debutu Neběžel jsem tudy? Portál lidovky.cz přináší album k poslechu v premiéře.

Debut Dalekko byl v roce 2015 příznivě přijat kritikou i posluchači, skupina se dostala do finále soutěže Startér Radia Wave, byla nominována na cenu Vinyla v kategorii objev roku a odehrála koncerty na festivalech Beseda u Bigbítu, Colours of Ostrava nebo na slovenské Pohodě.

Po vydání debutu se zreformovala sestava kapely, kterou dnes tvoří Pavel Sajner (kytary, zpěv), Jan Prucek (kytary), Jan Patka (baskytara), Filip Hisem (bicí) a Džian Baban (klávesy, elektronika). Nové album se obešlo bez hostů, zelenou dostala chuť experimentovat se žánry i písňovými formami.

Výraznou personou podílející se na nahrávce je dvorní spoupracovník Dalekko, britský hudebník, producent a masteringový inženýr Peter Charlton, vystupující pod pseudonymem Floyde Spenders. Skupina výsledek popisuje jako „hlučnější a živelnější“. Díky živým nástrojům se zvuk posunul do rockovější a místy ambientní polohy.

„Čeština si spojuje budoucnost s hudbou - hudba budoucnosti je výraz pro zatím neuskutečněné plány. Od začátku jsem věděl, že deska se tak musí jmenovat. Zajímá mě, jak se kdo do budoucnosti dívá, jestli s nadějí nebo obavami. Nakonec ale vždycky, pokud jde o budoucnost, převažuje nejistota. Hledání pevného bodu v plovoucích časech,“ říká Džian Baban.

Album vychází 13. dubna na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Křest se uskuteční v pražském Café v Lese 11. května.

obzOndřej Bezr

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz