18. dubna 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Barcode Circus Company uvede světovou premiéru v Praze. Předvedou velmi nebezpečné kousky

Světová premiéra se uskuteční 12. května, na 13. a 14. května si soubor... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světová premiéra se uskuteční 12. května, na 13. a 14. května si soubor... | foto: Jatka78

Jatka78 dvakrát ročně vypisují rezidenční program, jak pro domácí, tak zahraniční soubory. Od dubna na Jatkách78 pilně zkouší Barcode Circus Company. Čtyři umělci za sebou mají skutečně hvězdné úspěchy a angažmá v nejznámějších novocirkusových souborech, jako jsou 7 Fingers nebo Cirque Éloize. Režisérem představení je Jean-Pierre Cloutier, který v minulosti spolupracoval se světoznámým režisérem a dramatikem Robertem Lepagem.

Světová premiéra se uskuteční 12. května, na 13. a 14. května si soubor připravil dvě reprízy. Nejen hvězdné spolupráce interpretů i režiséra tohoto souboru z inscenace Sweat & Ink činí vrchol letošní novocirkusové sezóny na Jatkách78. Za svoji kariéru totiž tito akrobati získali celou řadu prestižních ocenění, včetně zlaté medaile na festivalu SolyCirco, bronzové medaile na festivalu Cirque de Demain či cenu publika Choice.

Jatka78 dvakrát ročně vypisují rezidenční program, jak pro domácí, tak...
Za svoji kariéru totiž tito akrobati získali celou řadu prestižních ocenění,...

Barcode Circus Company je tak patrně nejzvučnějším novocirkusovým souborem, jaký kdy na Jatkách78 vystupoval. Vzhledem k podpoře při vzniku inscenace Sweat & Ink, mají Jatka78 tu výsadu, že zde proběhne světová premiéra této hodně sledované show. Nad událostí současně převzala záštitu velvyslankyně Kanady v ČR, Barbara C. Richardson.

Mezi cirkusové disciplíny, na které se můžete těšit, jsou např. závěsná či párová a skupinová akrobacie, teeterboard či russian bar. Posledně dvě jmenované disciplíny přitom patří mezi nejnebezpečnější kousky, jaké můžete na novocirkusových scénách vidět. Zatímco teeterboard patří ke stálicím moderní novocirkusové scény, tradiční akrobatickou disciplínu russian bar dnes provádí o poznání méně světových souborů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz