11. dubna 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kapela Korn nabrala dvanáctiletého baskytaristu. Je to syn basáka z Metallicy

Tye Trujillo se svým otcem Robertem, baskytaristou kapely Metallica. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tye Trujillo se svým otcem Robertem, baskytaristou kapely Metallica. | foto: Oficiální facebookový profil Roberta Trujilla

Na připravovaném jihoamerickém turné bude slavnou nu-metalovou kapelu Korn doprovázet Tye Trujillo, dvanáctiletý baskytarista a syn Roberta Trujilla z kapely Metallica. Pro tuto koncertní šňůru nahradí stálého člena kapely - Reginalda „Fieldyho“ Arvizu.

Tye Trujillo je sice mladý, ale lepší doporučení už lze jen těžko mít - jeho otec Robert je baskytaristou ve slavné kapele Metallica. Tye je také členem teenagerské kapely The Helmets (nejstaršímu bubeníkovi je čtrnáct let), která je velmi populární na sociálních sítích.

Turné kapely Korn povede přes Kolumbii, Brazílii, Chile, Peru a Argentinu. Sázka na
Tye je zajímavé rozhodnutí, protože úderné nu metalové písně kapely stojí z velké části právě na baskytarových linkách, které jsou charakteristikou právě Fieldyho. Ten se z osobních důvodů latinskoamerické šňůry zúčastnit nemůže.

Kapela Korn vznikla v roce 1993. Skupina je průkopníkem žánru nazvaného nu metal, který míchá tradiční heavy metalové postupy s prvky žánrů jako je hip-hop nebo funk. Korn mají na kontě velkou řádku ocenění včetně dvou cen Grammy. Českému publiku naposledy představili v Praze 30. března v Tipsport aréně.

Najdete na Lidovky.cz