21. listopadu 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Belgickému gentlemanovi neodzvonilo. Branaghův Poirot se vrátí ve Smrti na Nilu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | foto: Twentieth Century Fox

Hvězdně obsazená Vražda v Orient expressu je teprve druhý týden v kinech, ale studio 20th Century Fox již oznámilo plány na pokračování. Tentokrát se Hercule Poirot (Kenneth Branagh) podívá do Egypta.

Britská spisovatelka Agatha Christie napsala povídku Vražda na Nilu v roce 1937. Hercule Poirot, belgický gentleman a nejlepší detektiv na světě, se snaží užít si dovolenou na luxusní lodi plující po egyptské řece Nil. Záhy je ale na palubě zavražděn jeden z cestujících a Poirot se musí chtě nechtě vzdát své dovolené.

Letošní film Vražda v Orient expressu navíc výslovně končí scénou, kde Poirot oznamuje, že jede řešit do Egypta. Mimochodem tato návaznost, jiná než v knize (kde se vražda na lodi stane až v Poirotově přítomnosti) dává tušit, že si snímek literární předlohu bude i nadále upravovat po svém.

Vražda v Orient expresu. Johnny Depp se usmívá i navzdory smrti jednoho z pasažérů.
Vražda v Orient expresu. Judy Denchová jako princezna Dragomiroffová.

Podle webu The Hollywood Reporter scénář k Vraždě na Nilu bude zpracovávat znovu Michael Green. Kenneth Branagh již dříve médiím sdělil, že by si Poirota rád zahrál znovu a to se mu splní. Žádní ostatní herci známí nejsou, ale dle prvního dílu lze usuzovat, že i Smrt na Nilu bude hvězdně obsazená. Snímek zatím nemá ani stanovené orientační datum premiéry.

Stejně jako Vražda v Orient expressu, tak i Smrt na Nilu se již dočkala hollywoodského filmového zpracování. Ve filmu z roku 1978 si Poirota zahrál Peter Ustinov. Doplnila ho třeba Mia Farrowová nebo Jane Birkinová. Snímek získal Oscara za nejlepší kostýmy.

  • 1Diskuse
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na Lidovky.cz