11. července 2014 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Levně do kina? Best film fest nabízí filmy za 69 korun

Nizozemský snímek Borgman je tragikomickým podobenstvím | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nizozemský snímek Borgman je tragikomickým podobenstvím | foto: Febiofest

PRAHA V pražských kinech Atlas, Evald, Lucerna a MAT začal týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny tohoto roku. Akce s názvem Best Film Fest potrvá do středy 16. července. Přehlídka, která se koná již pošesté, nabízí filmy za jednotnou cenu 69 korun za vstupenku.

Program přehlídky, na jejíž dramaturgii se podíleli samotní diváci, je opět žánrově pestrý. Promítat se budou divácké oblíbené zahraniční tituly.

V pražských klasických kinech stále bodují oscarový obrazově vytříbený snímek Velká nádhera od uznávaného italského režiséra Paola Sorrentina, hvězdně obsazená komedie od kultovního tvůrce Wese Andersona Grandhotel Budapešť, drama Philomena s oscarovou Judi Denchovou od britského režiséra Stephena Frearse.

Jim Jarmusch: Přežijí jen milenci

Jim Jarmusch: Přežijí jen milenci

Dále i švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel nebo moderní sci-fi romance s názvem Ona, pod kterou je podepsán originální tvůrce Spike Jonze. Promítat se bude i melancholická upírská lovestory Jima Jarmusche Přežijí jen milenci.

Toni Servillo v hlavní roli filmu Velká nádhera.

Toni Servillo v hlavní roli filmu Velká nádhera.

Od Y. S. Laurenta k Borgmanovi

Nechybí životopisná dramata Yves Saint Laurent, Walesa: Člověk naděje či letošní oscarová díla Gravitace, 12 let v řetězech nebo animované rodinné snímky jako Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana.

Z českých titulů dominují komediální debuty Krásno a Pojedeme k moři, ale v nabídce jsou i dramata jako Fair Play. Své příznivce mají rovněž celovečerní dokumenty, mezi nimiž mohou zájemci navštívit road movie Trabantem až na konec světa a unikátní portrét první dámy Olgy Havlové.

Přehlídku završí ve středu večer v kině Lucerna nizozemská temná komedie Borgman, která si vysloužila pověst jednoho z nejpodivnějších filmů roku.

Lidovky.cz, ČTK