9. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bezdůvodně na sebe křičí a mlátí se do rozkroků, nešetří kritika Matky na tahu

Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017). | foto: STX Entertainment

Matky na tahu o Vánocích je pokračování americké komedie z roku 2016. V Česku bude mít premiéru až 7. prosince, ale v Americe je už týden v kinech. Podle vtipných reakcí kritiky jde snad o film, kterému by se definitivně mohlo podařit zničit Vánoce.

Tři rebelské matky (Mila Kunisová, Kristen Bellová, Kathrin Hahnová) se vzbouří tradičnímu pojetí vánoc a místo pečení curkoví dají přednost alkoholovému tahu městem. Komedie má na recenzním serveru Rotten Tomatoes 30% (údaj k 8. listopadu).

“‚Mám nádor na srdci,‘ oznámí v jednu chvíli postava, kterou hraje paní Hahnová. Po shlédnutí tohoto filmu přesně vím, co tím myslela,“ píše se v recenzi deníku The New York Times.

„Pokračování Matek na tahu je příběh o ženách uvězněných v pekle amerického předměstí, které je filmaři navíc špatně nasvícené. Jejich představa o zábavě je patrně řvát na sebe, strkat jedna do druhé a dávat si rány do rozkroků,“ rozebírá film prestižní web Vulture. „Je bolestivé sledovat talentované herečky, jak si klestí cestu skrze tohle,“ dodává se v textu.

Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017).
Snímek Matky na tahu o Vánocích (2017).

„Jediná scéna, která ve filmu funguje, je ta, kde se osamělá zaměstnankyně salónu krásy (kterou hraje Kathrin Hahnová) zamiluje do mužského striptéra, když mu zrovna voskuje varlata. Jsem smutný z toho, že jsem tuhle větu musel napsat. Prosím, nedávejte tomuhle filmu vaše peníze,“ píše recenzent torontského deníku Now.

„Je to dobrý film, pokud máte rádi vtipy o sexy Santa Clausovi a pubickém ochlupení. Zároveň se nesmíte ptát na příliš otázek,“ bere to vesměs pozitivně kanadský The Globe.

„Jedna z výrazných postav se tu jmenuje Isis (ha ha ha). Tenhle film vážně nechcete vidět střízliví,“ pustil se do filmu britský deník The Times.

„Matky na tahu o Vánocích je ekvivalent toho dostat ponožky jako vánoční dárek,“ píše server Punch Drunk Critics.

Najdete na Lidovky.cz