1. dubna 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jen harmonika a kytara, a tolik hudby. V Praze zahraje Bill Barrett s Michaelou Gomez

Bill Barrett & Michaela Gomez | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bill Barrett & Michaela Gomez | foto: KC Kaštan

Prožití hudebně velmi zajímavého večera slibuje program kražského Kulturního centra Kaštan, kde v pondělí 8. dubna zahraje americká dvojice Bill Barrett & Michaela Gomez

Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s L.A. Philharmonic, The Kronos Quartetem nebo Natalií Merchant.

Působil i ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marka Forda nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba) i v seskupení Bastards of Belleville.

V České republice byl několikrát jako člen mimořádně proslulých newyorských bluesových progresivistů Hazmat Modine a také na třech turné v duu s Ryanem Donohuem, V loňském a letošním roce pak u nás hrál i s Bradem Lewisem, bluesovým kytaristou a zpěvákem s duší rockera.

Do Prahy tentokrát Bill Barrett zavítá ve svém dalším „převtělení“, v rámci aktuálního turné s kytaristkou Michaelou Gomez, někdejší spoluhráčkou z Hazmat Modine.

obzOndřej Bezr