9. ledna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bohemian Rhapsody není tvůj film. Od režiséra Singera dávají ruce pryč herci i filmový štáb

V krvi měl šou. Snímek Bohemian Rhapsody (2018). Režie: Bryan Singer/Dexter... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V krvi měl šou. Snímek Bohemian Rhapsody (2018). Režie: Bryan Singer/Dexter... | foto: FOX

Snímek Bohemian Rhapsody si z předávání Zlatých glóbů odnesl dvě sošky. Včetně té za nejlepší snímek roku. Režisér Bryan Singer děkoval za výhru na sociální síti Instagram. Problém je v tom, že Singer byl od filmu vyhozen kvůli zanedbávání povinností a distancují se od něj i jeho herci. Singerovi je navíc neustále připomínáno dvojnásobné nařčení ze sexuálního obtěžování.

„Jaká čest!“ napsal na sociální síť Instagram režisér Bryan Singer a přidal k tomu fotku z natáčení filmu Bohemian Rhapsody. Na té sedí v režisérském křesle zatímco Rami Malek se v roli Freddieho Mercury připravuje na natáčení klipu k písni I Want to Break Free.

07.ledna 2019 v 07:41, příspěvek archivován: 08.ledna 2019 v 13:02


Bryana Singera ale filmové studio Fox vyhodilo ještě před samotným koncem natáčení. Důvodem měly být jeho časté absence. Podle zdrojů webu Variety za Singera musel zaskakovat kameraman Thomas Newton Sigel, který to rozhodně neměl v popisu práce. Na režiséra si měl stěžovat i herec Rami Malek. Singer se snažil hájit tím, že se jezdil starat o nemocné rodiče. Singera nakonec na place nahradil Dexter Fletcher (Orel Eddie, Divoký Bill). Fletcher je teď také mimochodem podepsaný pod připravovaným biografickým snímkem Rocketman o životě Eltona Johna.

Režisér Bryan Singer v roce 2009.
V krvi měl šou. Snímek Bohemian Rhapsody (2018). Režie: Bryan Singer/Dexter...

To, že Singera nikdo z filmového štábu nemusí, se ukázalo i při předávání Zlatých glóbů. Ačkoliv byl Bohemian Rhapsody nejúspěšnějším filmem, tak režisérovo jméno nepadlo během večera ani jednou.  Herec Rami Malek během své děkovné řeči zmínil téměř celý štáb kromě Singera. Režisér se koneckonců na slavnostní ceremonii ani neukázal. Podle fotky ale zhrzený není. „Nemáš se k tomu co hlásit, ani my se nehlásíme k tobě,“ okomentoval Singerovu fotku uživatel s přezdívkou st.gail. „Hrozný patolízal,“ přisadil si uživatel s přezdívkou mundiutc.

Výhra snímku také znovu rozvířila debatu o Singerově nařčeních ze sexuálního obtěžování. Režisér měl obtěžovat dva chlapce v letech 2003 a 2014. Oběma bylo v době incidentu 17 let. Singer jakoukoliv chybu ze své strany popírá. Herečka Evan Rachel Woodová (Westworld, Třináctka) na svůj Twitter napsala: „Takže máme stále všichni předstírat, že to o Bryanu Singerovi nevíme? Protože se Spaceym a Weinsteinem to nakonec fungovalo opravdu dobře.“ Herečka v příspěvku naráží na to, že producent Harvey Weinstein i herec Kevin Spacey už jsou za své přečiny trestně stíháni.

07.ledna 2019 v 09:20, příspěvek archivován: 08.ledna 2019 v 12:52

So we just..we are all still supposed to be pretending we dont know about Bryan Singer? Cause it worked out really well with #Spacey and #Weinstein.

„Zapomínáme všichni na to, že Bohemian Rhapsody natočil Bryan Singer, známý pedofil?“ vyjádřila se na Twitteru herečka Chloe Lanierová (seriál Kingdom).

07.ledna 2019 v 05:20, příspěvek archivován: 08.ledna 2019 v 12:50

Are we all forgetting Bohemian Rhapsody was directed by Bryan Singer, a known pedophile?

Singer se ale nemusí bát toho, že by se ve filmovém světě už neuplatnil. Nyní má údajně podepsanou smlouvu na remake kultovního komiksového filmu Rudá Sonja.

Najdete na Lidovky.cz