31. května 2009 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Boyleová skončila ve finále britských talentů druhá

Susan Boyleová skončila ve finále druhá.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Susan Boyleová skončila ve finále druhá. |

LONDÝN Těsně pod nejvyšším stupněm vítězů televizní soutěže Britain's Got Talent skončila osmačtyřicetiletá nezaměstnaná Skotka Susan Boyleová. Diváci jí ve finálovém hlasování přiřkli druhé místo a na první příčku poslali skupinu tanečníků Diversity.

I tak se ale Boyleová stala nejen nečekanou hvězdou letošního ročníku, ale především internetovým fenoménem. Všechna její vystoupení v soutěži se stala celosvětovým trhákem a na internetu je shlédly miliony lidí.

Během finálového večera Boyleová zazpívala píseň I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci, kterou naprosto ohromila porotu i diváky již v prvním kole soutěže, a která ji katapultovala ke globální slávě.Jak píše agentura AP, Boyleová snila sen, který se málem stal skutečností. Při vyhlašování trojice nejlepších z finálové desítky popocházela po pódiu sem a tam a když zjistila, že skončila druhá, vypadala prý skoro, jako by se jí ulehčilo. Vítězné taneční skupině pak složila poklonu. "Ti nejlepší zvítězili. Jsou velmi zábavní. Chlapci, přeji vám všechno nejlepší," řekla Boyleová, která se pak divákům několikrát uklonila, udělala pár tanečních pohybů a odešla z jeviště.Pro Boyleovou, která nikdy nebyla zvyklá na takovou míru pozornosti, byl poslední týden soutěže velmi složitým. Při konfrontaci s dvěma reportéry ztratila trpělivost a musela zasáhnout policie. Podle organizátorů soutěže dokonce zvažovala, že kvůli velkému tlaku veřejnosti odstoupí.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!