23. dubna 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Brečel jsem pětkrát až šestkrát.‘ Noví Avengers jsou podle prvních reakcí filmovým milníkem

Iron Man/Tony Stark (Robert Downey Jr.) ve snímku Avengers: endgame (2019). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iron Man/Tony Stark (Robert Downey Jr.) ve snímku Avengers: endgame (2019). | foto: MARVEL

LOS ANGELES První reakce na nový film Avengers vychvalují vyrovnaný mix akce a emotivních momentů. Diváci se vesměs shodují na tom, že v kinosále dali alespoň jednou volný průchod slzám. Snímek Avengers: Endgame se v českých kinech začne promítat od čtvrtka 25. dubna.

Na očekávaný film je stále uvaleno recenzní embargo, první diváci se ale se svými pocity začínají svěřovat na sociálních sítích. Diváci, kteří byli schopni zvládnout více než tři hodiny délky filmu (182 minut), Avengers náležitě odměnili. Alespoň podle prvních reakcí.

S odhadovým rozpočtem na produkci ve výši 300 až 400 milionů dolarů je...
V Avengers: Infinity War se hrdinové postavili největšímu padouchovi vesmíru...

Avengers: Endgame je ohromující, úžasný film. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Tenhle film je vším, čím jsem chtěl, aby byl. Úžasné,“ napsal na svůj Twitter Brandon Davis. „Když jsem sledoval nové Avengers, hlasitě jsem se smál, hlasitě tleskal a usedavě plakal. Ten film překonal všechna má očekávání a je skvělým vyústěním celého filmového univerza od Marvelu,“ dodal.

„Snímek Avengers: Endgame je mistrovský epos. Opravdové vyvrcholení všech 22 filmů marvelovského univerza, které nejen uzavře celý příběh, ale dál na něm staví. Dozvíte se v něm věci o všech ostatních předešlých filmech. Pokud je předchozí Infinity War svaly, tak Endgame je mozek. A ten konec! Páni!“ popsal své dojmy Erik Davis, editor webového magazínu Fandango.

Jízda plná emocí

„Představte si tu nejlepší možnou podobu Avengers: Endgame a tenhle film ji stejně předčí. Brečel jsem pětkrát až šestkrát. Je to ten nejemotivnější a nejepičtější film celého filmového univerza Marvelu,“ shrnul Peter Sciretta, recenzent webu Slash Films.

„Právě jsem viděla Avengers: Endgame a na tuhle jízdu fakt nejste připravení. Všechno to teoretizování vás na tohle nepřipraví. Hodně jsem brečela, házela rukama ve vzduchu a křičela z plných plic. Je to úžasné,“ neskrývala nadšení Beatrice Verhoevenová, recenzentka webu The Wrap.

„Film Avengers: Endgame je natolik plný komiksové úžasnosti, že na jeho příchod nemusíte být připravení! Skvělý mix akce, emocí a humoru ve filmu, ve kterém se během celé doby hraje o hodně. Je to opravdu milník v blockbusterové filmařině,“ míní Dennis Tzeng ze serveru Collider.

„V celém sále nebylo při závěrečných titulcích jediné suché oko,“ zmínil Ramin Setoodeh z webu Variety.