5. června 2018 20:39 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Brno neví, zda chce jako šéfa národního divadla Martina Glasera

Martin Glaser | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Glaser | foto: ČTK

PRAHA/BRNO Rada města Brna rozhodla, že nebude jednat o pokračování funkčního období ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera a šéfů dalších tří příspěvkových kulturních organizací města (Městského divadla Brno, Filharmonie Brno a Domu umění Brno). Radní chtějí otázku vedení těchto institucí řešit až po podzimních komunálních volbách.

Náměstek primátora pro kulturu Matěj Hollan (Žít Brno) s tím nesouhlasí a na Facebooku své stanovisko vysvětluje. Zejména tvrdí, že rada dobře ví, jak ředitelé pracovali, a není důvod, proč by neměla proběhnout jejich evaluace. Připomíná, že divadlo je organismus, v němž se musí plánovat několik let dopředu. Už nyní se třeba uzavírají smlouvy pro janáčkovský festival, který ND Brno také pořádá, pro rok 2020.

Glaser v posledních dnech čelil kritice části politiků a občanů za uvedení dvou inscenací režiséra Olivera Frljiče na festivalu Divadelní svět Brno. Při představení Naše násilí a vaše násilí v Huse na provázku dokonce vtrhla skupina extremistů na jeviště a bránila v pokračování produkce.

Hollan navrhne, aby se rada hodnocením ředitelů zabývala znovu.

Více, včetně zajímavého komentáře, čtěte ve středečních Lidových novinách.

Jana Machalická

Autor

Jana Machalickájana.machalicka@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz