20. dubna 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

AUDIO: Budoár staré dámy zpívá nejen recept na kuře. Poslechněte si jeho nové album

Budoár staré dámy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budoár staré dámy | foto: Jonáš Svoboda

Skupina Budoár staré dámy, jedni z pokračovatelů tradice brněnského alternativního rocku, působící na hudební scéně už od roku 1998, vydávají nové album Sůl. Portál lidovky.cz jej přináší k poslechu.

Album bylo natočeno v létě a na podzim roku 2016 v Brně ve studiu Indies. Autorka, zpěvačka a kytaristka Marta Kovářová o jeho vzniku říká: „Písničky už nemají šanci vzniknout - když su sama doma s kytarou. Teď už bude vždycky někdo doma! Nejsu už Svobodová a mám dvě děti.“

„Skládám potichu, v hlavě, cestou na vlak, při kojení, než se probudí a už už aby spalo. Dějištěm není Brno, ale vesnice v mrazové kotlině. A kde jsou mé plodné úzkosti? Ztracené v radosti. Tak děkuj - říkají mi. Ale o tom nenapíšeš. Tak radši zazpívám recept na kuře. A solím mnohem míň. Tak mi zbyla,“ dodává.

Kromě vlastních textů Marty Kovářové na desce najdeme např. zhudebněný text básníka Karla Šiktance, Lubora Kasala, výtvarníka Paula Kleeho a hned dva recepty na divná jídla.

obzOndřej Bezr

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz