16. prosince 2013 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Cameron chystá tři pokračování Avatara. Natočí je na Novém Zélandu

Živý Sam Worthington a animovaná Zoe Saldana ve snímku Avatar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Živý Sam Worthington a animovaná Zoe Saldana ve snímku Avatar | foto: Reuters

Tři filmy, které budou pokračováním nejvýdělečnějšího snímku všech dob, se natočí na Novém Zélandu. Sdělil to dnes ve Willingtonu kanadský režisér James Cameron. Všechny díly se budou točit najednou v roce 2015, první z nich se má objevit v kinech o rok později.

"Je hrozně vzrušující oficiálně oznámit, že vezmeme filmy Avatara na Nový Zéland," řekl podle zahraničních agentur na tiskové konferenci Cameron. Natáčení začne v roce 2015.

James Cameron oznamuje natáčení nových dílů Avatara na Novém Zélandu na tiskové konferenci ve Wellingtonu.

James Cameron oznamuje natáčení nových dílů Avatara na Novém Zélandu na tiskové konferenci ve Wellingtonu.

Každý díl bude mít rozpočet v přepočtu 8,26 miliardy Kč. Všechny se budou natáčet bez přerušení jeden za druhým, ale vstoupit do kin mají s jednoročním odstupem. První Avatar z roku 2009, který se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob, se točil částečně na Novém Zélandu a jeho speciální efekty byly dílem novozélandské společnosti Weta Digital se sídlem ve Wellingtonu.

ČTĚTE TAKÉ


Cameron také uvedl, že si koupil dům u Wellingtonu a žádá pro sebe a svou rodinu povolení k pobytu na Novém Zélandu. Dodal, že již začaly přípravné práce k natáčení. Avatar vydělal zhruba v přepočtu přes 550 miliard korun, nejvíc v dějinách světové kinematografie.

Příroda Pandory

Příroda Pandory, planety obývané kmenem Navi.

Film vypráví o boji mezi lidmi a modrými humanoidními obyvateli planety Pandora. Lidé se snaží planetu dobýt, protože na Zemi vyčerpali zásoby energie a na Pandoře je její mocný zdroj, kterým je místní hornina. Atmosféra na Pandoře je pro lidi nedýchatelná, proto geneticky vytvořili dvojníky domorodců (avatary), které mohou ovládat.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.