16. října 2017 7:53 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Celá záležitost kolem Weinsteina je velmi smutná, řekl Woody Allen

I Woody Allen musel v minulosti čelit obvinění ze sexuálního obtěžování. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I Woody Allen musel v minulosti čelit obvinění ze sexuálního obtěžování. | foto: Reuters

LOS ANGELES  Americký filmař Woody Allen je smutný z aféry kolem filmového producenta Harveyho Weinsteina, kterého obvinilo mnoho žen ze sexuálního obtěžování a znásilnění. Allen dodal, že v minulosti sice něco o Weinsteinově chování zaslechl, ale nikdy to nebyly „tyto strašlivé příběhy“, jaké vyplouvají na povrch nyní. V sobotu Weinsteina vyloučila americká Akademie filmového umění a věd, která uděluje Oscary.

Allen řekl stanici BBC, že o obviněních ze znásilnění a sexuálních útoků týkajících se Weinsteina nikdy neslyšel. „Nikdo mi nikdy tyto strašlivé věci neřekl. A neřekl by, protože se o to nezajímáte, zajímáte se o natáčení filmů. Stále se ale šíří různé pomluvy. Některé se pak potvrdí a jiné - a je jich mnoho - jsou jenom historky o té a té herečce a tom a tom herci,“ prohlásil.

Harvey Weinstein dorazil na předávání Oscarů v Los Angeles.

Harvey Weinstein na předávání Oscarů v Los Angeles.

„Celá záležitost kolem Weinsteina je velmi smutná pro všechny, jichž se týká. Tragická pro ty ubohé ženy, smutná pro Harveyho... Vítězem nebude nikdo, je to prostě velmi, velmi smutné a tragické pro ty ženy, které si tím musely projít,“ dodal.

Do vyšetřování Weinsteinovy aféry je zapojen i syn Allena

Podle Allena by to ale nemělo vést k vyvolání atmosféry honu na čarodějnice, kdy „každý muž, který mrkne v kanceláři na ženu, bude muset volat právníka, aby se bránil“ nařčení.

Mezi lidmi, kteří byli zapojeni do vyšetřování Weinsteinovy aféry, je podle BBC i Allenův syn Ronan Farrow. Ten prý hovořil se 13 ženami, jež si stěžovaly na Weinsteinovo obtěžování. Producent říká, že měl se ženami sex s jejich svolením.

Allen s Weinsteinem spolupracoval na několika filmech, k nimž patří i Mocná Afrodité nominovaná na Oscara za scénář.

Allen sám čelil obvinění ze zneužívání

Allen sám čelil obvinění ze zneužití adoptované dcery, což ale popírá. Obviněn byl na začátku 90. let po rozchodu s Miou Farrowovou. Známá herečka totiž zjistila, že Allen má milostný poměr s jejich adoptivní dcerou Sun-Ji. Farrowová ho pak obvinila ze sexuálního obtěžování i jejich další adoptivní dcery, a přestože se nic neprokázalo, svěřil soud péči o děti matce. V roce 1997 se Allen se Sun-Ji, která je o 35 let mladší, oženil.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK ELEKTRO ZAŘÍZENÍ - 1 SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz