31. října 2016 10:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kdo získá Českého lva? Vyhlášení cen proběhne 4. března, moderovat bude Adéla Banášová

Adéla Banášová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Adéla Banášová | foto: Reprofoto

PRAHA Vyhlášení výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev se uskuteční 4. března 2017 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Nominace budou zveřejněny 18. ledna. Galavečer 24. ročníku odvysílá Česká televize, jeho moderátorkou bude Adela Banášová. Režie ceremoniálu se opět ujme Michael Čech.

Autorem nového vizuálu 24. Českého lva je studio Formaat. Grafický vizuál bude obdobně jako v minulých letech pracovat s vyobrazením lva na dně sošky, tentokrát ale v trojrozměrné úpravě. Generálním partnerem Českého lva je minerální voda Magnesia.

Součástí Českých lvů zůstávají loni zavedené soutěžní kategorie v oblasti televizní tvorby. Tvůrci měli možnost získat ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii, nejlepší dramatický televizní seriál a nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. „Jsem rád, že součástí Českých lvů zůstávají televizní ceny. Tvůrci mnoha původních televizních projektů, které letos Česká televize uvedla, si pozornost členů Akademie zaslouží,“ uvedl Petr Dvořák, generální ředitel ČT, která je hlavním mediálním partnerem Českých lvů.

Český lev - vizuál 2016

Český lev - vizuál 2016

Nejvíce Českých lvů - šest - získali na 23. ročníku Českého lva tvůrci filmu Kobry a užovky v čele s producenty Ondřejem Zimou a Janem Prušinovským, který byl i režisérem. Proměnili polovinu z tuctu nominací. Tři prestižní ocenění České filmové a televizní akademie získala pohádka Alice Nellis Sedmero krkavců. Po dvou soškách si odnesly česko-německý snímek Schmitke a projekt Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově.

Filmová cena Český lev se uděluje od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny v několika kategoriích na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie. ČFTA byla založena v roce 1995, v roce 2013 prošla transformací na zapsaný spolek. Jejím hlavním cílem je podporovat a propagovat české kinematografické umění v České republice i v zahraničí a vytvářet podmínky pro rozvoj českého filmu. Uděluje Českého lva a nominuje české filmy či dokumenty na zahraniční filmové ceny. ČFTA má v současné době 275 členů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!