8. ledna 2014 12:37 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Český lev přežil. Výroční ceny ČFTA nadále ponesou jeho jméno

Českého lva za nejlepší film Ve stínu převzali 2. března v pražské Lucerně producent Kryštof Mucha (vlevo) a režisér David Ondříček (vpravo). Cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli v tomto snímku si odnesl herec Ivan Trojan (uprostřed). Ondří | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Českého lva za nejlepší film Ve stínu převzali 2. března v pražské Lucerně producent Kryštof Mucha (vlevo) a režisér David Ondříček (vpravo). Cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli v tomto snímku si odnesl herec Ivan Trojan (uprostřed). Ondří | foto: ČTK

Výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA) se i dále budou jmenovat Český lev. Po dohodě s producentem Petrem Vachlerem jakožto majitelem ochranné známky, který loni v červnu v důsledku roztržky s prezidiem akademie rezignoval na funkci ředitele, to oznámila mluvčí ČFTA Martina Chvojka Reková. Vyhlášení cen proběhne 22. února v Rudolfinu.

"Česká filmová a televizní akademie bude i nadále oceňovat filmaře soškou Českého lva. Po několikaměsíčním vyjednávání, na němž se podíleli zástupci akademie, zakladatel filmových cen Petr Vachler a generální partner značka Magnesia, došlo k dohodě o převodu ochranné známky," řekla za ČFTA Martina Reková. Smlouva byla podepsána dnes dopoledne. Cenu, za kterou byla ochranná známka převedena, nechtějí účastníci dohody konkretizovat.

ČTĚTE TAKÉ

ČFTA letos poprvé udílení výročních cen českým filmařům organizuje sama, slavnostní akt se uskuteční 22. února ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, jeho moderátorem bude v přímém přenosu České televize Marek Eben. Nominace na České lvy budou vyhlášeny na tiskové konferenci ČFTA ve středu 22. ledna.

Šanci získat toto prestižní ocenění mají tvůrci 29 celovečerních hraných a animovaných filmů a 17 celovečerních dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2013.

ČTK, Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?