20. dubna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Velikonoční dinosauři a pašerák ‚Harry Potter‘. Na co se podívat v sobotu v televizi?

Ztracený svět: Jurský park | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ztracený svět: Jurský park | foto: Universal Pictures

PRAHA Co zajímavého dávají v sobotu v televizi? Server Lidovky.cz přináší tipy pro velikonoční diváky.

Cesta do pravěku (1955)
ČT1, 9:40

Nález pravěké zkameněliny znamená pro čtyři zvídavé chlapce výlet do pravěku. Neuvěřitelná vědeckofantastická podívaná plná dobrodružství! Klasický filmový příběh Karla Zemana udivuje filmové fanoušky již více než šedesát let a za tu dobu neztratil nic ze své poutavosti. V restaurované podobě vyniká ještě víc.

Proč sledovat: Cesta do pravěku oplývá na svou dobu neuvěřitelnými filmovými efekty, které svou propracovaností udivují i dnes.

Ztracený svět: Jurský park (1997)
Nova, 16:45

Když byl před čtyřmi lety zničen Jurský park, neznamenalo to definitivní konec dinosaurů. Celou dobu totiž existoval druhý utajený ostrov Isla Sorna, na kterém byli dinosauři pěstováni „v divoké přírodě“, bez ohrad a dohledu, a odkud byli převáženi na Isla Nublar. Nyní ale posádka výletní lodě nešťastnou náhodou druhý ostrov objevila a je nutno podniknout rozhodné kroky.

Proč sledovat: Pokračování dinosauřího zářezu režiséra Stevena Spielberga nebylo tak ceněno diváky ani kritikou jako první film, fanoušci přerostlých ještěřích loutek si jej i tak dokážou užít.


Pepa (2018)

Nova Cinema, 20:00

Pepa Novák (Michal Suchánek) je zhruba padesátiletý nudný úředníček v českém okresním městě. Má sice ženu Zdenu (Petra Špalková), ale dalo by se říct, že líbánky už mají opravdu za sebou a ona ho navíc neustále komanduje. Neposlouchá ho ani jeho dcera Zdenička (Natalie Grossová). V Pepovi se všechno musí zákonitě zlomit a on začne toužit po razantní změně svého života. Jenže jak na to? Jak znovu začít žít? Pepa je každopádně smolař a ať už to dopadne jakkoliv, vznikne díky tomu řada úsměvných příhod.

Proč sledovat: Ideální oddechovka. Pepa sice možná nebyl filmem roku, ale odpočívá se u něj parádně.

Přebytečná zátěž (2018)
Prima Max, 0:10

Sean (Daniel Radcliffe) se živí jako pilot. Jenže převážení pasažérů tolik nevynáší a tak Sean sáhne po výnosnějším nákladu - drogách. Aby si pojistil svoje místo na světě, tak začne spolupracovat s drogovými kartely i americkou DEA, protidrogovou policií. Myslí si totiž, že když to bude hrát na obě strany, tak se proti němu ani jedna neobrátí. Chyba lávky... nebo tedy spíše letadla.

Proč sledovat: jedna z méně známých rolí Daniela Radcliffa. Ačkoliv se snímku příliš vřelého přijetí nedostalo, Radcliffův herecký výkon byl téměř jednohlasně chválen. Britský herec znovu dokázal, že dokáže svým skvělým herectvím zvednout jakýkoliv film.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!