27. února 2017 14:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vzdušný písničkář i řízný rocker v jedné osobě Chuck Prophet zahraje v Praze

Chuck Prophet | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chuck Prophet | foto: Capricorn

Americký rockový písničkář Chuck Prophet zahraje dnes večer v pražském klubu Jazz Dock. Dá se očekávat, že to bude jeden z klubových koncertů sezony. Prophet při svých evropských šňůrách málokdy vynechá Českou republiku a má zde pevnou posluchačskou základnu.

Výjimkou nebude ani turné k ještě horkému albu Bobby Fuller Died For Your Sins, jež Chuck Prophet zasvětil mytickému rockerovi Bobbymu Fullerovi. Ten za nevysvětlených okolností zemřel v roce 1966.

Písně, které Chuck Prophet na albu hraje a jež představí v pondělí naživo v pražském Jazz Docku za doprovodu své kapely The Mission Express, označuje termínem „California noir“. Tedy příběhy z Kalifornie plné temného napětí jako ve filmovém stylu noir.

Písničky Chucka Propheta, jenž byl v 80. letech členem slavné kapely Green On Red, v sobě mají podobnou vzdušnou atmosféru i melodické a zvukové prvky jako třeba songy Toma Pettyho nebo starších R.E.M.

Prophet se ale nevyhýbá ani říznému rocku postpunkového ražení. Jeho poslední album sklízí úspěch u posluchačů i kritiky a koncerty probíhajícího turné jsou reflektovány neméně pozitivně.

obzOndřej Bezr

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz