Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chystá se muzikál s písněmi Xindla X

Ondřej Ládek alias Xindl X | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Ládek alias Xindl X | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Filmový muzikál RAP.orter s hudbou a texty Ondřeje Ládka, známého pod pseudonymem Xindl X, připravuje režisér Jakub Sommer.

Oba kamarádi také sestavili námět romantické komedie se zhruba deseti písněmi. Snímek by měl být v distribuci v roce 2013, řekl na festivalu filmů Finále debutující režisér. Se známým zpěvákem, absolventem scenáristiky na FAMU, spolupracuje na čtyřech projektech.

Čtěte také:

Muzikál o českém showbusinessu
"Tento muzikál bude složitější projekt se spoustou muziky, kterou musí Xindl X teprve napsat," řekl Sommer. Hotová už je čtvrtá verze scénáře, který píše Tomáš Holeček. Celovečerní film z prostředí českého showbusinessu bude využívat hravý styl vyprávění.

"Jde o moderní městský polomuzikál na půdorysu romantické komedie. Těží z nejlepších tradic muzikálu a pokouší se o nový náhled na něj," uvedl uvedl producent Pavel Berčík, který má peníze na film již ze 60 procent, na zbylé hledá komerční partnery".

Rap-ortér
Hlavní hrdina Vašek, obyčejný kluk z vesnice, přihlásí svou dívku do soutěže krásy. Zuzana se stane Miss a Vaška okamžitě odkopne. Václavovi nezbývá než opustit kariéru druhého prodavače v krámku s počítači. Chce se také stát slavným a získat tak Zuzanu zpátky. V televizní stanici, kde Zuzana pracuje jako hlasatelka zpráv, přijme místo uklízeče.

Pirátsky pak pod zprávami odvysílá rapované hudební video jako vyznání lásky a hrozí mu vězení, z něhož ho dostane ředitel televize, který mu díky umění rapovat nabídne místo moderátora počasí. "Vašek se tak stane televizní hvězdou a stane se 'raportérem'," uvedl Sommer.

Xindlovina
Sommer má velmi rád žánr zpívaných romantických komedií. "Kdy najednou někdo přejde do árie a pak se zase vrátí k mluvenému textu. Písní by tam mělo být asi deset. Budou to i depresivnější texty, protože to Xindlovi nikdo neodpáře.

Navíc chceme, aby každá árie byla zaranžovaná v jiném hudební stylu. Takže 'xindlovina' by měla být obsažena hlavně v textech a v muzice, ale ty aranže by měly být opravdu muzikálové, tedy jedna árie bude jazzová, druhá bluesová a další taneční," vysvětlil.

Také producenti jsou Sommerovi přátelé, s nimiž "je na stejné vlně". "Oba filmy by měly být hodně s humorem, já ani jiné nedělám, protože se mi to do toho humoru vždycky nějak zvrtne, dodal.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...