1. prosince 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chyť mě, jestli na to máš. Úspěšný broadwayský muzikál míří do Čech

Martin Harich (Frank Abagnale jr.), company. Inscenace Chyť mě, jestli to... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Harich (Frank Abagnale jr.), company. Inscenace Chyť mě, jestli to... | foto: Divadlo J. K. Tyla

PLZEŇ Jako první v Česku se v sobotu plzeňské Divadlo J. K. Tyla na své Nové scéně představí premiérou broadwayského muzikálu Chyť mě, jestli na to máš (Catch Me If You Can). Vznikl podle stejnojmenného filmového trháku Stevena Spielberga s Leonardem DiCapriem a Tomem Hanksem v hlavních rolích.

„Na Broadwayi měl muzikál světovou premiéru v roce 2011, v Evropě se pak hrál například ve Vídni a Drážďanech. Česká premiéra ovšem předstihne chystané uvedení v londýnském West Endu,“ podotýká dramaturg Pavel Bár.

Příběh čerpá z autobiografické knihy Franka Abagnalea jr., jenž si coby teenager v 60. letech minulého století svérázně „přivydělával“. Už jako 16 letý padělal šeky na tisíce dolarů, byl falešným pilotem aerolinek Pan Am, s nimiž během cirka 250 letů do 26 zemí urazil skoro dva miliony kilometrů, falešným lékařem na pediatrii nemocnice v Georgii, zfalšoval diplom z Harvardské univerzity, na třetí pokus zvládnul advokátní zkoušky a získal „pozici“u státního prokurátora v americké Louisianě.

 Plzeňskou verzi muzikálu režíruje Lumír Olšovský s hudebním nastudováním Dalibora Bárty a choreografií Denisy Kubášové. Geniálního podvodníka Franka si zahraje slovenský zpěvák Martin Harich, policistu Hanrattyho, který jde Frankovi po krku, alternují Martin Šefl s Martinem Stránským.

Martin Stránský (Carl Hanratty), Martin Harich (Frank Abagnale jr.). Inscenace...
Martin Harich (Frank Abagnale jr.), company. Inscenace Chyť mě, jestli to...
Jindřich Rosendorf

Najdete na Lidovky.cz