20. srpna 2019 16:48 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chytlavá hudba o rozpolcených pocitech. Ve vyprodané O2 areně večer zazpívá Billie Eilish

Americká skladatelka a zpěvačka Billie Eilish. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká skladatelka a zpěvačka Billie Eilish. | foto: FB Billie Eilish

PRAHA Ve vyprodané O2 areně v Praze v úterý večer vystoupí americká zpěvačka Billie Eilish. Populární teenagerská hudebnice představí svoje debutové album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? V roli předskokanky se představí britská zpěvačka JGrrey, která na streamovacích službách zabodovala hitem Don’t Fade.

Pořadatelé koncert přesunuli z Fora Karlín do O2 areny. Důvodem byl velký zájem o vstupenky a skutečnost, že audiovizuální show, které si Eilish připravila pro své první vystoupení v metropoli, je vhodné na velké pódium. O2 arena bude otevřena od 18:30, JGrrey vystoupí ve 20:00 a Eilish se na pódiu objeví přibližně ve 21:10.

Americká skladatelka a zpěvačka Billie Eilish.
Americká skladatelka a zpěvačka Billie Eilish.

„Dospělí nás ignorují. Je to hloupé, protože víme všechno,“ prohlásilasedmnáctiletá Eilish pro britský hudební časopis NME. Mladá umělkyně je podle svých příznivců budoucností populární hudby a ve svých textech vystihuje rozpolcené pocity i úzkosti generace Z vyrůstající ve světě sociálních médií. Hudebně se nebojí inspirovat aktuálními rapovými trendy i popovými refrény a temnými klipy oslovuje mladistvé. Její nejúspěšnější píseň Bad Guy má jenom na youtube za čtyři měsíce přes 450 milionů přehrání. Díky této skladbě se Eilish stala první hudebnicí narozenou v novém tisíciletí, která zdolala vrchol americké hitparády.

Billie Eilish je dcera herečky Maggie Bairdové a herce Patricka O’Connella. Hudbě se věnuje od 11 let, kdy začala zpívat ve sboru. Průlomový singl Ocean Eyes, který pro ni napsal její bratr, vydala v roce 2016. „Pověsila jsem skladbu na SoundCloud jenom proto, aby si ji můj učitel mohl stáhnout. Neměli jsme vážně žádné další úmysly, ale lidé si ji přes noc začali stahovat a už to bylo,“ uvedla Eilish pro magazín Teen Vogue.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!