7. listopadu 2018 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chytlavý mix techna a ambientu. Do Meet Factory zamíří Daniel Avery

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Britský producent Daniel Avery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský producent Daniel Avery | foto: Meet Factory

PRAHA Už v pátek se v pražském klubu Meet Factory představí britská producentská hvězda Daniel Avery. Kromě něj další edice Radio Wave Stimul Festivalu přivítá také manchesterskou dvojici Space Afrika a dva zástupce české elektronické scény. Producent zakotvený převážně v Berlíně HRTL předvede své nové pojetím live setu. Ukáže se také další osobnost klubové hudby, a to dMIT.RY.

Chytlavý mix acidu, tech/housu a ambientu. Smíchovský klub Meet Factory bude během páteční noci hostit britského producent Daniela Averyho, který se po pěti letech od vydání dlouhohrajícího debutu letos postaral o jednu z nejlepších elektronických desek.

„Songs For Alpha je atmosferická nahrávka pro milovníky warpovského IDM, prorůstání ambientu do hypnotické klubové elektroniky i pro fanoušky minimalistického techna,“ říká za Český rozhlas - Radio Wave Eliška Černá. Elektronické postupy Avery využívá také při svých Dj setech, kde kombinuje staré skladby od Daft Punk s aktuálním temných technem i kyselinovým IDM. 

V bývalé továrně nedaleko kolejí se rozezní taktéž tvorba DJ a organizátora klubových akcí dMIT.RY, který se na scéně pohybuje přes jedenáct let. Před pěti lety založil vlastní label Neo Violence, přes nějž digitálně i na vinylu vydává vlastní hudební objevy ze všech koutů světa.

3.1.2010 - Dnes jsem vyrazil po dlouhé době okouknout co nového v Černého MEET FACTORY. Autošunky stále visí, to je dobré.

Na akci nebude chybět ani loňský finalista soutěže Radia Wave Czeching a jeden z hodně oceňovaných českých elektronických producentů Leoš Hort aka HRTL. Ten loni přichystal desku Yellow Mellow z labelu Nona Records. „Díky nim se vypracoval v jednoho z nejžádanějších českých hudebníků současnosti. Jeho improvizované sety plné zvuku modulárních syntezátorů často slýchávají i fanoušci v zahraničí,“ uvedla Černá. Pro Stimul Festival nyní HRTL připravil premiéru svého nového živého setu.

Stimul zahájil existenci v roce 2005. Na speciálních koncertních sérií pravidelně prezentuje široké spektrum počinů a interpretů experimentální i alternativní hudby. Není vázán přesně danými žánry ani prostorem či pevnými daty. 

V současné době Stimul disponuje dvěma programovými liniemi. Větší klubové akce ve spolupráci s Českým rozhlasem - Radiem Wave pořádá pod hlavičkou Radio Wave Stimul Festival. Radikální komorní klubovou sérii uvádí coby Stimul Nights. 

skŠárka Kabátová, ČTK
  • 0Diskuse