7. listopadu 2018 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Chytlavý mix techna a ambientu. Do Meet Factory zamíří Daniel Avery

Britský producent Daniel Avery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský producent Daniel Avery | foto: Meet Factory

PRAHA Už v pátek se v pražském klubu Meet Factory představí britská producentská hvězda Daniel Avery. Kromě něj další edice Radio Wave Stimul Festivalu přivítá také manchesterskou dvojici Space Afrika a dva zástupce české elektronické scény. Producent zakotvený převážně v Berlíně HRTL předvede své nové pojetím live setu. Ukáže se také další osobnost klubové hudby, a to dMIT.RY.

Chytlavý mix acidu, tech/housu a ambientu. Smíchovský klub Meet Factory bude během páteční noci hostit britského producent Daniela Averyho, který se po pěti letech od vydání dlouhohrajícího debutu letos postaral o jednu z nejlepších elektronických desek.

„Songs For Alpha je atmosferická nahrávka pro milovníky warpovského IDM, prorůstání ambientu do hypnotické klubové elektroniky i pro fanoušky minimalistického techna,“ říká za Český rozhlas - Radio Wave Eliška Černá. Elektronické postupy Avery využívá také při svých Dj setech, kde kombinuje staré skladby od Daft Punk s aktuálním temných technem i kyselinovým IDM. 

V bývalé továrně nedaleko kolejí se rozezní taktéž tvorba DJ a organizátora klubových akcí dMIT.RY, který se na scéně pohybuje přes jedenáct let. Před pěti lety založil vlastní label Neo Violence, přes nějž digitálně i na vinylu vydává vlastní hudební objevy ze všech koutů světa.

3.1.2010 - Dnes jsem vyrazil po dlouhé době okouknout co nového v Černého MEET FACTORY. Autošunky stále visí, to je dobré.

Na akci nebude chybět ani loňský finalista soutěže Radia Wave Czeching a jeden z hodně oceňovaných českých elektronických producentů Leoš Hort aka HRTL. Ten loni přichystal desku Yellow Mellow z labelu Nona Records. „Díky nim se vypracoval v jednoho z nejžádanějších českých hudebníků současnosti. Jeho improvizované sety plné zvuku modulárních syntezátorů často slýchávají i fanoušci v zahraničí,“ uvedla Černá. Pro Stimul Festival nyní HRTL připravil premiéru svého nového živého setu.

Stimul zahájil existenci v roce 2005. Na speciálních koncertních sérií pravidelně prezentuje široké spektrum počinů a interpretů experimentální i alternativní hudby. Není vázán přesně danými žánry ani prostorem či pevnými daty. 

V současné době Stimul disponuje dvěma programovými liniemi. Větší klubové akce ve spolupráci s Českým rozhlasem - Radiem Wave pořádá pod hlavičkou Radio Wave Stimul Festival. Radikální komorní klubovou sérii uvádí coby Stimul Nights. 

skŠárka Kabátová, ČTK

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Specialista na pojištění

Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Praha, Středočeský kraj