11. června 2013 15:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Clapton zrušil koncert ve Vídni, má problém s ploténkou

Eric Clapton vystoupil 5. června 2013 v Rize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eric Clapton vystoupil 5. června 2013 v Rize | foto: Reuters

VÍDEŇ Kytarista a zpěvák Eric Clapton, který má příští středu vystoupit v Praze, zrušil dnešní večerní koncert ve Vídni. Podle organizátorů má problémy s meziobratlovou ploténkou. Jediný koncert, který měl 68letý umělec v Rakousku mít, byl přitom podle agentury DPA vyprodaný.

Clapton je na turné od března. V neděli vystoupil v Mnichově a na středu má naplánovaný koncert ve Stuttgartu, následovat mají koncerty ještě v dalších třech německých městech. Příští středu se pak má Clapton po sedmi letech vrátit do pražské O2 areny.

Hvězdná sestava

Claptonův koncert slibuje působivý zážitek i díky sestavě hudebníků, které si Eric Clapton na aktuální turné pozval: za bicími sedí Steve Jordan známý z tria Johna Mayera či ze sólové formace člena Rolling Stones Keitha Richardse X-pensive Winos, basu tvrdí šestašedesátník Willie Weeks, jenž nechybí skoro na žádné desce George Harrisona. Pianista Chris Stainton získal renomé v slavném Grease Bandu Joea Cockera, multiinstrumentalistu Paula Carracka známe coby jednoho z frontmanů skupiny Mike+ The Mechanics.

Pravou rukou Erika Claptona zůstává i nadále všestranný kytarista, zpěvák a skladatel Doyle Bramhall II. A pedal steel guitar Grega Leisze je dárkem pro fajnšmekry - ať už ty, kteří si ho pamatují z Beckovy Odelay, Cockerova akustického CD Organic nebo z jamů s otcem i synem Dylanovými.

Lidovky.cz, ČTK