27. dubna 2017 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Cirk La Putyka či Lásky jedné plavovlásky z Provázku. I to budou Colours of Ostrava

Na Coloours of Ostrava vystoupí také Cirk La Putyka s novou inscenací | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Coloours of Ostrava vystoupí také Cirk La Putyka s novou inscenací | foto: Colours of Ostrava

Nejnovější představení Batacchio novocirkusového souboru Cirk La Putyka a speciální verze inscenace Lásky jedné plavovlásky - Plavovlásky jedné lásky brněnského Divadla Husa na provázku v režii Vladimíra Morávka upravená pro scénu Gong - to jsou hlavní lákadla letošního divadelního programu na festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v Dolních Vítkovicích.

Inscenace Plavovlásky jedné lásky s živou hudbou kapely DiaBeatles je věnována Miloši Formanovi. Příběh není jen anekdotou o dívce, která „víc věřila, než myslela“, nýbrž hlavně podobenstvím o fenoménu šedesátých let. Diváci se stávají přímými aktéry děje, účastníky plesu, na který se, jak uvádějí inscenátoři, všichni tak těšili - a pak litovali, že tam lezli.

Inscenace souboru Cirk La Putyka Batacchio, která spojuje nový cirkus, tanec a iluzionismus, se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností, které volně spojovaly všemožné druhy lidských dovedností a výtvorů. Od cirkusových čísel a divadelních a hudebních scének přes zázraky tehdejších nových technologií až po ukázky anatomických anomálií zvířat i lidí.

„Batacchio vás okouzlí atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte,“ láká principál souboru Rosťa Novák. Autorem a režisérem projektu je Maksim Komaro, finský režisér, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval již na inscenacích Slapstick Sonata a Play.

Kromě obou těchto představení, která využijí majestátní prostor auly Gong, návštěvníci uvidí legendy české improvizace, divadlo VOSTO5, ústecké Divadlo Demago s Jiřím Maryškou, ostravský improvizační soubor Impéčko a řadu dalších menších představení pro děti a jejich rodiče.

Na Colours of Ostrava 2017 zahrají jako headlineři například Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 490 Kč platí na limitované množství 5 000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku, parkování nebo místo pro karavan.

obzOndřej Bezr

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz