22. března 2017 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Colours of Ostrava představí tucet hvězd světové elektronické scény

Digitalism | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Digitalism | foto: Colours of Ostrava

Na Colours of Ostrava rok od roku posiluje sestava účinkujících ze světa elektronické hudby. Letošní ročník nebude výjimkou. Na soupisce programu přibylo dvanáct předních světových jmen tohoto žánru, kteří se představí na speciální scéně pod velkým šapitó.

„Loni měla Electronic stage obrovský úspěch, proto jsme se rozhodli ji přesunout do šapitó s dvojnásobnou kapacitou. Samozřejmě posílíme zvuk i vizuální složku, která je vždy u těchto hudebníků důležitou součástí vystoupení,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

K hlavním lákadlům Electronic stage budou letos patřit taková jména jako Digitalism, Max Cooper, Extrawelt live, Machinedrum, Dusty Kid, Fakear nebo již potřetí Christian Löffler, tentokrát se zpěvačkou Mohna. Dále ze zahraničí zahrají The Toxic Avenger, Magic Sword, Voiski, Darkstar nebo Douchka, které doplní přední česká jména. Bližší informace najdete na festivalovém webu.

Šestnáctý ročník Colours of Ostrava proběhne od 19. do 22. července opět v industriálním areálu Dolních Vítkovic. K hlavním oznámeným jménům patří Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague.

Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji na www.colours.cz a v síti Ticketpro. Aktuální cena 2 490 Kč platí na limitované množství 5 000 kusů. V prodeji je také ubytování ve stanovém městečku.

obzOndřej Bezr

Najdete na Lidovky.cz