8. listopadu 2011 9:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Čtenáři vybrali peníze na školné pro neslyšící dívku

Děti pomáhají v projektu Čtení pomáhá (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děti pomáhají v projektu Čtení pomáhá (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Projekt Čtení pomáhá přesáhl hranici šest milionů rozdělených peněz. Pomáhá více než 65 tisíc mladých čtenářů. Celkově školáci přispěli již 65 charitativním projektům.

Charity do projektu Čtení pomáhá nominují renomované organizace, obecně prospěšné společnosti a organizace. Zapojeny jsou mimo jiné Konto Bariéry, občanské sdružení Rozum a cit, Paraple, Světlo pro svět, Nadace Leontinka, Pomocné tlapky a spousty dalších.

ČTĚTE TAKÉ:

O tom, který z charitativních projektů dostane padesátikorunový kredit, rozhodují samotní čtenáři. Ti mají v každou chvíli na výběr z deseti různých projektů. Cílem je také nabízet dětem různě zaměřené pomoci, aby si mohly vybrat, zda chtějí přispět svým vrstevníkům, seniorům, zvířatům, nebo poslat peníze například do Afriky.

Která charita byla naplněna v rekordním čase? Úplně největší úspěch měl projekt "Kůň pro postižené děti". Cílová částka 60 tisíc korun byla načtena během dvou dnů. Garantem pomoci bylo občanské sdružení Koníček a cílem koupě zooterapeutických pomůcek a hlavně vhodného koně pro účely hiporehabilitace pro děti s různým postižením. Velmi rychle byly vybrány také potřebné prostředky na školné pro neslyšící Ivanu a peníze na knihy psané Braillovým písmem a běžecký pás pro nevidomou Pavlínku.

Své načtené kredity mohou děti věnovat aktuálně třeba na organizaci mezinárodního setkání pro vozíčkáře na Velehradě, mohou pomoci zaplatit pozemek pro novou školu dětem v Nairobi, zorganizovat tábor pro děti s autismem či přispět na nové představení Loutek v nemocnicích. A co se chystá? Na pomoc čekají také žáci Praktické školy Jedličkova ústavu, kteří mají v rámci své výuky mimo jiné i několik hodin vaření a vedení domácnosti.

Lidovky.cz