21. června 2011 15:15 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Čtení pomáhá hlásí 26 splněných misí

Pomůcky pro nevidomé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pomůcky pro nevidomé | foto: www.ctenipomaha.cz

Projekt Čtení pomáhá funguje necelé tři měsíce a dětem, které se do něj zapojily, se podařilo uzavřít již 26 charitativních projektů a rozdělit více jak 2,8 milionů korun. Ze statistik vyplývá, že průměrně děti potřebují pouze tři dny na to, aby se jim podařilo uzavřít jednu charitu.

Nově pomoc od dětí dostala osmiletá Anetka. Přispěly jí na naslouchací přístroj částkou 100.000 korun. Desetiletému Danielovi zase věnovaly 189.000 na asistenčního psa Gáju.

Děti ale nezapomínají ani na pomoc starším. Dům pokojného stáří Naděje ve Zlíně díky nim dostane tři polohovací lůžka. Děti jim načetly celkem 77.500 korun. Osmdesát tisíc korun věnovaly na charitativní projekt Násir. Sto etiopských dětí tak bude moci podstoupit potřebnou operaci očí.

Nasir

Žáků, kteří se do projektu zapojují, neustále přibývá. Dnes jich je již na 36 tisíc. Každý den se zaregistruje v průměru 800 nových mladých čtenářů.

"Velmi nám pomáhají také školy a knihovny. Vedou děti k tomuto projektu a vyjadřují nám svou podporu ať už e-mailem, či na facebooku. Jejich pomoci a aktivního přístupu si velice vážíme," říká Martin Roman, iniciátor a donátor projektu.

Lidovky.cz