23. srpna 2011 9:43 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Čtěte a pošlete děti do vysněných lázní

Bazén - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bazén - ilustrační foto | foto: ČTK

Do Čtení pomáhá byl zařazen nový charitativní projekt. Mladí čtenáři nyní mohou přispět na pobytové lázně pro děti. Tváří této pomoci je desetiletá Nikolka.

Nikolka se svým rodičům narodila o čtyři měsíce dříve. Měřila tehdy jen 32 centimetrů a vážila 675 gramů. Když po čtyřech měsících lékařské péče mohla konečně s maminkou domů, její nejbližší okolí bylo plné optimismu. Ten však narušila další rána. Nikolkce byla zjištěna dětská mozková obrna, onemocnění, které sice bohužel nelze vyléčit, lze však zmírnit jeho průběh. Dětská mozková obrna má stovky podob, u Nikolky se projevila ta s odborným názvem – spastická quadruparéza, převážně triparéza. V praxi to znamená, že má špatně pohyblivé nohy a ruce. S pomocí maminky však Nikolka se svým onemocněním statečně bojuje a dělá vše pro to, aby své končetiny co nejvíce rozpohybovala.

Plavání Nikolce pomáhá

Začala navštěvovat kroužek plavání v KONTAKTU bB. Pohyb ve vodě jí pomáhá zapojit a hlavně posílit všechny svaly. První plavecký styl, který se Nikolce podařilo pokořit, byl znak. Nyní si plní další plavecký sen – naučit se způsob prsa. KONTAKT bB pořádá pro děti také velmi oblíbené pobytové akce, kde se děti plavání věnují dvakrát denně, cvičí také na suchu, zkouší si i jiné sporty a užijí si i spoustu zábavy při doplňkových programech.

Další z takových plánovaných akcí jsou Lázně dětem, na který se těší Nikolka společně s dalšími dvaceti kamarády s tělesným postižením z celé republiky. Garantem charitativního projektu, na který mladí čtenáři mohou nyní přispívat a jehož cílovou částkou je 80 tisíc korun, je Plavecká akademie bez bariér KONTAKT bB. Finanční prostředky budou použity na ubytování, stravu a pronájem bazénu.

Více informací na www.ctenipomaha.cz

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!