„Ztratil jsem pocit, že za mnou někdo stojí.“ Matásek vysvětlil výpověď v Národním divadle

Herec David Matásek se rozhodl po 23 letech ukončit své působení v Národním divadle. Inscenace dohraje jako host.
David Matásek

David Matásek | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Čerstvě dvaašedesátiletý herec svůj odchod z Národního divadla prozradil v rozhovoru pro internetový pořad DVTV. Jako důvod uvedl ztrátu pocitu, že za ním někdo stojí. „Po covidu jsem měl problém vystoupit, byly to panické ataky, ale dostal jsem se z toho. Herec se nemusí v divadle cítit dobře, ale má mít pocit, že za ním někdo stojí. A tenhle pocit já jsem ztratil,“ řekl v pořadu.

Informaci iDNES.cz potvrdila mluvčí Činohry Národního divadla Kateřina Ondroušková. „David Matásek odchází k 31. červenci 2025, bude vše dohrávat jako host,“ uvedla.

Matásek se členem činoherního souboru první scény stal už v roce 1991. O čtyři roky později z první scény poprvé odešel a sedm let působil v pražském divadle Komedie.

Následně se do Národního divadla vrátil, od roku 2002 byl pevnou součástí zdejší činohry až do této sezony. Jeho zatím poslední rolí na první scéně je král Agamemnón v Amslerově inscenaci Oresteia, kterou v historické budově uvádějí od února.

Diváci jej dále mohou vidět v kusech Naši furianti, 100 songů, Mnoho povyku pro nic, Návštěva či populární Audienci u královny, kde hraje britského premiéra Gordona Browna.

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.