Společnost FilmNation Entertainment podle agentury AP oznámila, že získala práva na zfilmování románu. Na vzniku filmu se bude podílet i společnost Tribeca Productions. Scénář k chystanému filmu napsal Michael Cunningham, který už získal Pulitzerovu cenu za scénář k snímku Hodiny (2002).
Čtyřiašedesátiletá Streepová ve filmu ztvární roli Hildy Goodové - realitní makléřky, která má problémy s alkoholem. O pět let starší De Niro jí bude sekundovat v roli nápadníka Franka Getchella.
Oba oscaroví herci už spolu hráli ve filmech Lovec jelenů (1978), Zamilován (1984) a naposledy Marvinův pokoj (1996). Herecké hvězdy diváci znají i ze slavných filmů jako Sophiina volba či Vzpomínky na Afriku v případě Strepové a Kmotr II, Tenkrát v Americe nebo Mafiáni, v nichž zářil De Niro.