Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Deník z Atlanty žaluje Clinta Eastwooda. Ve svém novém filmu nelichotivě zobrazil jednu z reportérek

Snímek Richard Jewell (2019). Režie: Clint Eastwood. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Richard Jewell (2019). Režie: Clint Eastwood. | foto: Warner Bros.

ATLANTA Hlavní deník The Atlanta Journal-Constitution žaluje režiséra a herce Clinta Eastwooda z nactiutrhání. Ve svém novém filmu Richard Jewell se totiž skutečná reportérka deníku Kathy Scruggsová (ve filmu ji herečka Olivia Wildeová) vyspí s agentem FBI. Snímek zamíří do českých kin 16. ledna.

Eastwoodova novinka Richard Jewell vypráví o dramatických událostech z roku 1996. Jewell, zaměstnanec bezpečnostní služby (Paul Walter Hauser), zabrání během letních olympijských her v Atlantě bombovému útoku tím, že najde podezřelý batoh a zachová se správně. Z hrdiny se ale celkem záhy stává padouchem a hlavním podezřelým. Mohou za to manipulativní novinové články označující Jewella za teroristu. O muže, jehož život se mění na peklo, se začne zajímat i FBI. 

Snímek Richard Jewell (2019). Režie: Clint Eastwood.
Americký herec Clint Eastwood.

Právě s agentem FBI (Jon Hamm) má v jedné scéně pohlavní styk dnes již zesnulá  reportérka Kathy Scruggsová (Olivia Wildeová). Právě ona byla prvním novinářem, jež psal o Jewellovi ve spojení s vyšetřováním FBI.

 Podle jejího domovského deníku The Atlanta Journal-Constitution je filmové zobrazení reportérky urážející a silně nactiutrhačné. Tím spíše, že Scruggsová agenta svede proto, aby se nekalou metodou dostala k informacím z první ruky. 

„Podobné zobrazení naznačuje, že The Atlanta Journal-Constitution nutil své zaměstnance do sexuálních aktů za účelem získání informací či jim to alespoň umožňoval. Je to zcela nepravdivé a zlé, velmi nactiutrhačné a poškozující,“ píše se v dopise právníka deníku adresovaném vedení studia Warner Bros. a scenáristovi filmu Billu Rayovi. Dopis se podařilo získat webu Deadline.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!