7. listopadu 2019 13:49 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Digitálně oživený herec. James Dean si zahraje hlavní roli v dramatu z vietnamské války

Ikonická fotografie. James Dean při natáčení filmu Rebel bez příčiny (1955). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ikonická fotografie. James Dean při natáčení filmu Rebel bez příčiny (1955). | foto: Warner Bros.

Pouhé tři filmy stačily k tomu, aby se stal ikonou. Herec James Dean zahynul při autonehodě v roce 1955. Teď si díky režisérům Antonu Ernstovi a Tatě Golykhové zahraje ve čtvrtém snímku. Filmaři zakoupili práva na Deanovo digitální oživení.

„Hledali jsme úplně všude herce, který by se hodil do hlavní role. Ta postava má celou škálu emocí. Nakonec jsme se shodli, že ideálním představitelem by byl James Dean,“ vysvětloval Ernst magazínu The Hollywood Reporter. 

James Dean a jeho legendární porsche
James Dean a jeho legendární porsche

Filmaři koupili práva na digitální oživení Jamese Deana přímo od jeho rodiny. Chtějí ho obsadit do hlavní role připravovaného válečného dramatu Finding Jack (Hledání Jacka) podle stejnojmenného románu spisovatele Garetha Crockera. Román česky nevyšel. Příběh vypráví o vojákovi, který se ve vietnamských džunglích spřátelí s labradorem jménem Jack. Po stažení amerických vojsk je ale nucen psa v zemi nechat. 

„Přijdeme si opravdu poctěni, že nás jeho rodina podporuje. Uděláme vše proto, aby jeho pověst legendárního herce, která přetrvává až dodnes, zůstala nedotčená. Jeho rodina na náš projekt pohlíží jako na čtvrtý film, který nikdy nestihl natočit. Nechceme fanoušky zklamat,“ dodal Ernst. 

Filmaři použijí kombinaci fotek z archivů a filmových nahrávek, aby pomocí počítače vytvořili hercovu dokonalou kopii. Hlas mu propůjčí jiný herec. 

James Dean se proslavil díky třem filmům - Na východ od ráje (1955), Rebel bez příčiny (1955) a Giant (1956). Hrával rebelské typy a stal se idolem mládeže. Několik dní po dotočení filmu Giant se zabil ve svém autě Porsche Spyder. Snímky Rebel bez příčiny a Giant vycházejí až po jeho smrti. 

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

POCTA BRATROVI. Číslo 23, které nosil jeho bratr Josef, si Jakub Šural vzal na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.