3. ledna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Disney se pojistil proti smrti princezny Leii. Získá 50 milionů dolarů

Harrison Ford (jako Han Solo) a Carrie Fisherová (princezna Leia) se vrací ke... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Harrison Ford (jako Han Solo) a Carrie Fisherová (princezna Leia) se vrací ke... | foto: Reprofoto

PRAHA Společnost Disney očekává jednu z největších výplat za pojištění v historii kvůli nečekané smrti herečky Carrie Fisherové, představitelky princezny Leii z filmů Star Wars. Společnost získá 50 milionů dolarů na pokrytí ztrát způsobených její smrtí.

Společnost Disney se pojistila u společnosti Lloyd’s of London, aby se ochránila proti ztrátám plynoucích ze smrti herečky resp. znemožněním dotočit všechny tři díly filmové trilogie. O případu informoval server Insurance Insider.

Šedesátiletá herečka Carrie Fisherová zemřela 27. prosince 2016, čtyři dny poté, co dostala infarkt v letadle z Londýna do Los Angeles. Fisherová v rámci nové trilogie Star Wars obnovila roli princezny Leiy, tentokrát již jako generálka Leia Organa.

Carrie Fisherová
Carrie Fisherová v 16 letech

Herečka již stihla dokončit natáčení druhého filmu v rámci nové trilogie, známý veřejnosti jako Epizoda VIII, který by měl mít premiéru v prosinci roku 2017. Zatím není známé, jak se společnost Disney se smrtí herečky vypořádá v chystané Epizodě IX, ve které měla Fisherová také hrát. Podle deníku The Independent je možné, že se pokusí ji doplnit pomocí CGI, tedy počítačem vytvořenou grafikou.

První film nové série Star Wars: Síla se probouzí vydělal v kinech více než dvě miliardy dolarů.

Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky