22. února 2017 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Divadlo Bolka Polívky uvede Bolka a jeho syna Vladimíra poprvé na jednom jevišti

Inscenace Šašek a syn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Inscenace Šašek a syn. | foto: Divadlo Bolka Polívky

Inscenace Šašek a syn. Pro Bolka Polívku jde o první jevištní setkání se svým synem Vladimírem; s dcerou Annou se potkává v komediálním představení s autobiografickými prvky DNA.

Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.

„Šašek a syn volně navazuje na Šaška a královnu, inspirace jsou zřejmé. S Vladimírem jsme začali zkoušet už na podzim. Scházeli jsme se, jak se dalo, četli první verze scénáře, přepisovali, domýšleli a snili. Teď se naše sny mění v realitu a je to vzrušující, jako vždy, když se něco nového rodí, a už se nemůžeme dočkat, až to bude,” vyjádřil se k inscenaci Bolek Polívka.

Inscenace Šašek a syn.
Inscenace Šašek a syn.


Kromě Bolka a Vladimíra Polívkových se na jevišti objeví Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter, popř. Luděk Horáček či Milan Král.

ŠAŠEK A SYN


KDY: 25. 2. 2017 v 19.00 (Premiéra)


KDE: Divadlo Bolka Polívky, Jakubské náměstí 5, Brno

Autor a režie: Bolek Polívka

Scéna: Jaroslav Milfajt

Kostýmy: Eva Jiřikovská

Hudba: David Rotter

Výroba: Olek Vašica

Hrají: Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Michal Chovanec, Jaromír Barin Tichý, Ondřej Klíč, Jiří Fretti Pfeifer, David Rotter, popř. Luděk Horáček či Milan Král

Délka představení: 120 min + přestávka

Cena: 420 Kč

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz