3. května 2018 13:36 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do Prahy přijedou hvězdy Hry o trůny či Vikingů. Výstaviště se změní na svět fantasy a sci-fi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Do Prahy přijede i Natalie Dormerová, která si ve Hře o trůny zahrála Margaery Tyrell. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Prahy přijede i Natalie Dormerová, která si ve Hře o trůny zahrála Margaery Tyrell. | foto: HBO

Praha Výstaviště v pražských Holešovicích bude poslední zářijový víkend patřit komiksům, kresleným hrdinům, počítačovým hrám, kultovním seriálům i herní a filmové hudbě. Program PragueConu ve čtvrtek novinářům představili pořadatelé, podle kterých to bude největší popkulturní akci tohoto typu ve střední Evropě. PragueCon se uskuteční od 28. do 30. září. Vstupenky jsou v prodeji již nyní. Bližší informace najdou milovníci fantasy a sci-fi na webu události.

„Záběr akce je opravdu rozsáhlý. Nejsme klasický ComicCon, který se soustředí primárně na komiksový svět, ale my chceme ukázat veškeré subkultury, které se se světem fantasy a sci-fi pojí. Další velkou součástí akce je pak mezinárodní eSport turnaj ve hře Counter-Strike, který se bude v České republice v takovém rozsahu konat vůbec poprvé,“ uvedl režisér akce Roman Břetislav Janeček.

Každý den festivalu bude tematicky zaměřený. Pátek se bude točit kolem sci-fi a superhrdinů, základem programu bude film Strážci galaxie, sobota bude zaměřená na historii a středověk, kterou budou prezentovat seriály Vikingové a Soumrak templářů, ústředním tématem posledního dne bude kultovní seriál Hra o trůny.

Přijedou herci ze Strážůců galaxie, Hry o trůny i Vikingů

Milovníci uvedených příběhů se mohou těšit na představitele seriálových postav. Zatím přijalo pozvání devět herců, mezi nimi jsou Dave Bautista a Michael Rooker ze Strážců galaxie, Clive Standen a Georgia Hirstová z Vikingů a ze seriálu Hry o trůny Conleth Hill a Natalie Dormerová. Pořadatelé budou postupně na webu události aktualizovat jména dalších herců, kteří na PragueCon přijedou.

Ragnarův bratr Rollo (Clive Standen) ze seriálu Vikingové.

Ragnarův bratr Rollo (Clive Standen) ze seriálu Vikingové.

Na festivalu nebudou chybět ani komiksy. Pořadatelé chystají panely se světovými i domácími tvůrci a ilustrátory. Hostem programu bude kreslíř, spisovatel a vydavatel Jim Lee, který je spojen s vydavatelstvím Marvel a DC Comics, konkrétně s postavami Batmana, Supermana nebo X-manů.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit i na novinky z herního světa. Součástí doprovodného programu budou hry larp či soutěže cosplay, které jsou založené na co nejvěrnějším napodobování postav ze světa fantasy a sci-fi. Pořadatelé slibují i bohatý hudební program v podání českých a světových uskupení. Zaznít by měl středověký metal, polský folk, rap nebo herní a filmová klasika v podání symfonického orchestru.

„PragueCon má samozřejmě také ohromný turistický potenciál. protože očekáváme, že přiláká až 70 000 návštěvníků a to nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Výstaviště je navíc místo, které se snažíme rozvíjet a PragueCon by do budoucna mohl být jedním ze symbolů těchto změn,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která nad akcí převzala záštitu.

Ochutnávku programu bude koncert v Obecním domě, který se uskuteční v pátek 8. června. Na něm v podání orchestru Bohemian Symphony Orchestra Prague pod vedením Martina Šandy zazní melodie z populárních her posledních deseti let.

ČTK
  • 0Diskuse
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na Lidovky.cz