18. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do Tábora v létě dorazí punkoví veteráni U.K. Subs

U.K. Subs | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U.K. Subs | foto: Mighty Sounds

PRAHA Festival Mighty Sounds, který se bude konat v červenci na letišti Čápův dvůr v Táboře, oznámil první zahraniční hosty.

Mighty Sounds je největší hudební festival ve střední Evropě pro žánry jako punk, ska, reggae nebo indie rock. Letos na něm vystoupila například jamajská legenda reggae, skupina Inner Circle.

Na novém ročníku festivalu by se měli od 19. do 21. července představit mimo jiné britská punková klasika U.K. Subs, králové rockabilly Mad Sin z Německa nebo kanadští rokenroloví The Creepshow s novou zpěvačkou. 

U.K. Subs

Kapelu U.K. Subs založil v roce 1976 Charlie Harper inspirován staršími kolegy Damned a tehdejší punkovou vlnou. Kapelu původně pojmenoval The Subs, ke změně jej inspiroval název prvního kultovního singlu skupiny Sex Pistols Anarchy in the UK. První album Another Kind Of Blues kapele vyšlo v roce 1977 a zatím poslední, Work in Progress, se objevilo před dvěma lety. Skupinou prošlo více než sedm desítek členů.

Ještě před festivalem Mighty Sounds jeho organizátoři chystají koncert španělských Ska-P, kteří vystoupí 20. dubna 2013 v Tipsport Aréně v pražských Holešovicích.

ČTK, Lidovky.cz