10. srpna 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do tramvaje jedině s ‚pepřákem‘. Nová česká komedie Jak se moří revizoři má první ukázku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Šťastná rodinka? Snímek Jak se moří revizoři (2018). Režie: Eva Toulová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šťastná rodinka? Snímek Jak se moří revizoři (2018). Režie: Eva Toulová. | foto: Startovač

PRAHA Snímek Jak se moří revizoři vypráví o jedné maloměstské rodině Malých, která je poněkud pomotaná. Syn je kriminálník, dcera zase poněkud „lehká“, mamka hysterická a otec pracuje jako nerudný revizor. Komedie bude podle ukázky sázet hlavně na situační humor. Ve filmu režisérky Evy Toulové hlavní role ztvárnili Dana Morávková a Petr Batěk. Film přijde do českých kin 18. října letošního roku.

Mladý Marko (Ladislav Ondřej) je černá ovce rodiny. Rozhodl se dát na kariéru zločinu, ale jako první oběť oloupí svojí mámu (Dana Morávková). Té je to ale celkem jedno, protože ji zajímají převážně jen slevové akce na internetu a spletité sociální sítě. Její manžel (Petr Batěk) je pražský revizor, který si padesáti letech si uvědomí, že jeho život zatím stojí za starou bačkoru. Manželé spolu mají. Spolu mají manželé kromě Marka ještě dceru Karin (Michaela Tomešová), na škole známou fiflenu. Ta se netají tím, že je vcelku dostupná každému, kdo o ni projeví zájem. Snímek ze současnosti má primárně diváky pobavit a skrze obyčejnou rodinku Malých poukázat lehkou satirou na nešvary současnosti.

#czechfilm #jaksemorirevizori #komedie #misatomesova #evatoulova

Příspěvek sdílený Jak se moří revizoři (@jaksemorirevizori),

Za filmem stojí režisérka Eva Toulová. Ta má na svém kontě kromě studentských filmů zatím jen romantickou komedii Šťastná (2014). Toulová je i autorkou scénáře. Filmaři vybírali peníze na film na českém crowdfundingovém serveru Startovač. Z požadovaných 180 tisíc vybrali celou částku.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse
Máte doma nebezpečné hračky?
Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled a újmy se projeví klidně až za dlouho. Přitom jsme jen chtěli udělat svým dětem radost.