7. července 2018 12:39 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Do varů přijel Robert Pattinson, uvede film Rover a dostane cenu

(ilustrační snímek) Robert Pattinson ve snímku Stmívání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) Robert Pattinson ve snímku Stmívání. | foto: Bontonfilm

KARLOVY VARY Jedním z posledních hostů, kteří letos přijíždějí na festival do Karlových Varů, je britský herec Robert Pattinson. Známý je především z upírské filmové ságy Stmívání. Na 53. ročník filmové přehlídky dorazil v sobotu a rovněž při závěrečném večeru převezme ocenění prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.

Vary ocení jeho „výraznou spolupráci na zásadních snímcích současných režisérských veličin autorského filmu“. Pattinson totiž zaujal i režisérské legendy jako Davida Cronenberga (film Cosmopolis) nebo Wernera Herzoga (Královna pouště).

Dvaatřicetiletý Pattinson se narodil v Londýně, kde také jako teenager začal s herectvím v Barnes Theater Company. Kromě postavy upíra Edwarda Cullena ze ságy Twilight má za sebou například snímky Nezapomeň na mě nebo Voda pro slony. V sobotu ve 13:00 uvede v Městském kině futuristický western Rover z roku 2014, kde si zahrál po boku Guye Pearce.

Podle kritiků Pattinson zatím největší dojem udělal loni s krimi Dobrý časy, v níž ztvárnil hlavní roli a která byla uvedena v Cannes. Vypráví o bratrech, kteří se neúspěšně pokusili vyloupit banku, pomalejší z nich skončil v cele a Pattinsonův hrdina pro něj musí sehnat peníze na kauci - během jediné noci a za každou cenu. Někteří recenzenti o filmu s nadsázkou psali jako o gangsterském Rain Manovi.

Ceny přišli předat i Emma Watsonová a Robert Pattinson.
Pattinson s krví Drákuly

Další známou rolí Roberta Pattinsona je postava studenta Cedrika Diggoryho ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.