16. prosince 2018 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dokonalou choreografií rovnou pro vítězství. Taneční soutěž StarDance vyhrál herec Jiří Dvořák

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Finálový večer taneční soutěže StarDance. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Finálový večer taneční soutěže StarDance. | foto: Česká televize

Absolutním vítězem devátého ročníku populární taneční soutěže StarDance se stali Jiří Dvořák a jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková. Tentokrát tři finálové páry tančily po třech tancích a jejich výběrem měly ukázat na své silné stránky.

V prvním kole si všechny páry měly vybrat po jednom latinskoamerickém a jednom klasickém tanci, který jim jde nejlépe. Jiří Dvořák s Lenkou Norou Návorkovou sáhli po dvou rychlých tancích - jivu a quickstepu. Za oba si vysloužili shodně 39 bodů. To i přesto, že při quickstepu Dvořák nejspíše zapomněl kroky. „Měl jsem jít rovně a já šel do boku. Asi jsem od poroty chtěl být co nejdále,“ vtípkoval herec. 

Olympionik David Svoboda se svou taneční partnerkou Veronikou Lálovou vsadili také na jive, ale z klasických tanců si vybrali pomalejší a procítěnější slowfox. Jejich jive si od poroty odnesl výtky na rytmické nepřesnosti a celkové ohodnocení ve výší 35 bodů. Reputaci si nevylepšili ani slowfoxem, kde byl, alespoň podle porotkyně Tatiany Drexler, Svoboda znovu mimo rytmus. Tanec od porotců dostal 34 bodů.

Pavla Tomicová a její tanečník partner Marek Dědík si pro „latinu“ vybrali paso doble. Porotce Zdeněk Chlopčík ocenil energii, ale vytkl Tomicové, že byla nejistá. I přesto pár získal na své konto 36 bodů. Jako klasický tanec si pár vybral valčík. „Nevím, jestli si diváci všimli toho, jaký klid tady byl, když jste začali tančit. Všichni zadrželi dech,“ popsal tanec znovu Zdeněk Chlopčík. Výkon si odnesl 37 bodů.

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Finálový večer taneční soutěže StarDance.
David Svoboda a Veronika Lálová. Finálový večer taneční soutěže StarDance.

Závěrečný tanec

Třetí tanec byl freestyle. Páry si měly zvolit jejich nejoblíbenější. Pro Jiřího Dvořáka a Lenku Noru Návorkovou se jím stalo vášnivé tango. A náležitě ho na parketu prožili. „Tančili, až se z nich kouřilo,“ okomentoval jejich výkon moderátor Marek Eben. Od poroty si odnesli 37 bodů.

O nejslabší tanec večera se postarali David Svoboda se svou partnerkou Veronikou Lálovou. Ti sice předvedli efektivní quickstep, při kterém dokonce chvíli šermovali plastovými kordy, ale porota příliš spokojená nebyla. Porotkyně Tatiana Drexler řekla, že ocenila šerm, ale přivítala by více tance. 33 bodů. 

Pavla Tomicová s Markem Dědíkem použili jako rekvizitu postel. Příběhem šlo o to, že se Tomicové zdálo, že zaspala finále StarDance. Výborně promyšlená scénka do živelného rytmu jive si od poroty vysloužila 40 bodů, plný počet.  „To je dokonalá ukázka toho, když se ve správný čas přijde se správným nápadem,“ nešetřil chválou porotce Radek Balaš. 

Vyhrát ale mohl jen jeden pár. Hlasování diváků ale nakonec rozhodlo o tom, že absolutními vítězi devátého ročníku soutěže StarDance se stali Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková.  

Finálový večer taneční soutěže StarDance 2018

Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková - jive (39 bodů), quickstep (39 bodů), tango (37 bodů) - VÍTĚZOVÉ 

David Svoboda a Veronika Lálová - jive (35 bodů), slowfox (34 bodů), quickstep (33 bodů)

Pavla Tomicová a Marek Dědík - paso doble (36 bodů), valčík (37 bodů), jive (40 bodů)Najdete na Lidovky.cz