15. června 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Doktor spánek naváže na Osvícení. Syna Jacka Nicholsona si zahraje Ewan McGregor

Ewan McGregor s oceněním, které dostal za seriál Fargo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ewan McGregor s oceněním, které dostal za seriál Fargo. | foto: Reuters

Hollywoodský herec Ewan McGregor si zahraje démony zmítaného Dannyho Torrance v pokračování kultovního snímku Osvícení režiséra Stanleyho Kubricka. Velmi očekávaného se ale diváci dočkají pravděpodobně až na začátku roku 2020.

V roce 1980 se Jack Nicholson zapsal do povědomí diváků jako zneuznaný spisovatel Jack Torrance ve filmu Osvícení. Jack odvezl svou rodinu do hotelu Overlook v Coloradu, kde, jak doufá, znovu nalezne inspiraci pro své dílo. Výměnou za pobyt dělá v prázdném hotelu přes zimu, kdy se budova nepoužívá, správce.

Místo inspirace ale nalezne jen šílenství a myšlenky na to, že musí za každou cenu zabít svou ženu Wendy (Shelley Duvallová) a syna Dannyho (Danny Lloyd). Snímek natočil režisér Stanley Kubrick na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga z roku 1977.


Doktor vás za moment prohlédne

V roce 2013 vydal King přímé pokračování v podobě románu Doktor Spánek. To se zaměřuje na Dannyho Torrance (Ewan McGregor), který se stále nemůže vyrovnat s hrůzou, které byl svědkem v hotelu Overlook. Trápí ho nespavost, noční můry a vznáší se nad ním přízrak jeho otce.

Studio Warner Bros. si nyní najalo Mikea Flanagana (Oculus, Zlo nikdy nespí), aby usedl do režisérského křesla a předělal scénář, který původně na motivy knihy již napsal Akiva Goldsman (Čistá duše, Temná věž). Producenty pak budou právě Akiva Goldsman a také Flanaganův dvorní producent Trevor Macy.

Jack Nicholson ve filmu Stanleyho Kubricka Osvícení.
Stanley Kubrick (vpravo) při natáčení hororu Osvícení

Najdete na Lidovky.cz