23. října 2019 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dorazí i živý medvěd. Před Vánocemi do kin vstoupí komedie Šťastný nový rok s Bartoškou

Komedie Šťastný nový rok (2019). Režie: Jakub Kroner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komedie Šťastný nový rok (2019). Režie: Jakub Kroner. | foto: Bontonfilm

Romantická komedie Šťastný nový rok režiséra Jakuba Kronera do kin vstoupí 26. prosince. Ve vánočním filmu ze slovenské produkce hrají Jiří Bartoška, Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Jakub Prachař či Anna Kadeřávková.

Děj se odehrává ve Vysokých Tatrách, kde se zároveň odvíjí několik samostatných příběhů. Diváky čeká mnoho romantických i komických situací, uvedl za distribuční společnost Bontonfilm Lukáš Vedral.

Komedie Šťastný nový rok (2019). Režie: Jakub Kroner.
Komedie Šťastný nový rok (2019). Režie: Jakub Kroner.

„Láska má mnoho podob a nakonec si najde každého. Při natáčení jsme měli opravdu štěstí. Když jsme potřebovali slunce, tak svítilo slunce, když se nám hodil sníh, tak sněžilo. Celé natáčení probíhalo podle plánu a to je při filmování na horách vzácnost,“ uvedla slovenská producentka a herečka Adriana Kronerová.

Příběh filmu začíná těsně před Vánocemi a končí na Nový rok. Také proto vstupuje do kin v druhý svátek vánoční. Ve Vysokých Tatrách se na jednom místě sejde parta kamarádek, jejich blízcí i úplní cizinci. Během několika dní dovolené bude někdo z nich čelit především trapasům, jiný zas životním výzvám nebo změnám, někdo bývalým a jiný naopak budoucím láskám.

Lyže, sáně a ztřeštěné situace obstarává mladší herecké obsazení. Svou roli má ve filmu i živý medvěd. Emília Vašáryová a Jiří Bartoška podle producentů vnášejí do filmu nadhled a noblesu. Ve filmu ale podle Bartošky dvojice herců nesportuje, jenom se prochází.

Dvaatřicetiletý režisér Jakub Kroner vystudoval filmovou animaci na bratislavské VŠMU. Svůj první celovečerní film, hraný dokument Bratislavafilm, začal natáčet v 18 letech jako nízkorozpočtový snímek. Film zhlédlo podle režiséra asi 115 risíc lidí. Je synem herce Jána Kronera, jehož strýcem byl slavný herec Jozef Kroner. V roce 2011 Jakub Kroner natočil také akční drama Love o lásce, penězích a kamarádství na život a na smrt.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...