23. února 2018 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Drsní hoši ze zásahovky. Seriál S.W.A.T má volné pokračování po čtyřiceti letech

Drsní policisté a ostré zbraně. Seriál S.W.A.T. (2018). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Drsní policisté a ostré zbraně. Seriál S.W.A.T. (2018). | foto: AXN

LOS ANGELES Zásahová jednotka se nebojí! Poutavý akční seriál rozebírá i současná sociální témata. Seriál S.W.A.T. uvádí televize AXN. V hlavních rolích diváci mohou vidět Shemara Moora (Myšlenky zločince) či Stephanie Sigmanovou (Narcos).

Akční kriminálka S.W.A.T. (2017) je inspirována stejnojmenným televizním seriálem z roku 1975. Děj odehrávající se v Los Angeles sleduje akce policejní zásahové jednotky, jíž velí bývalý mariňák a dnes elitní policista Daniel „Hondo“ Harrelson (Shemar Moore). Ten vyrůstal v místní černošské komunitě a je rozpolcen tím, že jednak cítí přirozenou loajalitu vůči místním lidem, zároveň je však profesionál plně oddaný svému týmu.

Dalším významným příslušníkem Hondovy elitní jednotky je David „Deacon“ Kay (Jay Harrington), zkušený důstojník, který staví tým S.W.A.T. vždy na první místo, navzdory pocitu zneuznání, protože mu nadřízení nesvěřili velení týmu. Vystupovat z řady a tím dělat jednotce problémy bude Jim Street (Alex Russel), mladý suverén, přesto slibný nový člen jednotky. Christina „Chris“ Alonsoová (Lina Escoová) je obratná důstojnice a cvičitelka policejních psů. Dominique Luca (Kenny Johnson) se představuje jako skvělý řidič zajišťující bezpečnou přepravu členů týmu do horkých míst. Na činnost jednotky dohlíží inspektorka Jessica Cortezová (Stephanie Sigmanová).

Hondo Harrelson (Shemar Moore) a Deacon Kay (Jay Harrington). Seriál S.W.A.T....
Nepohodlná demonstrace. Seriál S.W.A.T. (2018).

Herci museli pro seriál trénovat se skutečnou zásahovou jednotkou. Oblíbenost tématu speciálních jednotek v USA dokazují další snímky, které byly natočeny pod stejným názvem. Kromě původního seriálu S.W.A.T. z roku 1975 je to S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení (2003) a S.W.A.T. – V obležení (Under Siege) z r. 2017.

Seriál S.W.A.T. mohou diváci vidět každé pondělí ve 21:55 na televizi AXN.  Jednotlivé epizody budou po dobu 14 dnů po odvysílání ke zhlédnutí i online v přehrávači AXN Player.

Lidovky.cz